آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرام

آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرام

آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرام

مسنجر تلگرام را میتوان یکی از پرطرفدارترین پیام رسان ها در ایران دانست ، این مسنجر با دادن امکانات جدیدی به کاربران و قابلیت های متنوع آن ، خیلی زود به موفقیت رسید.

یکی از ویژگی های تلگرام این است که به کاربران خود این امکان را میدهد تا هر کدام ، شناسه یا آیدی کاربری مخصوص به خود را داشته و یا بتوانند با دانستن آیدی تلگرام دیگر کاربران ، دسترسی پیدا کنند.

اما ممکن است عده ای سودجو یا مزاحم از این قابلیت سوء استفاده کرده و بدون رضایت طرف مقابل تبلیغات خاصی را برای دیگران ارسال کنند.

خوشبختانه تلگرام برای شناسایی اینگونه افراد راهی را قرار داده است تا دسترسی آن فرد به کاربران ناشناس برای مدتی قطع شود و امکان ارسال پیام برای آن کاربر مزاحم فراهم نباشد.

در ادامه با مکس همراه باشید تا نحوه ریپورت اسپم یا همان گزارش تخلف افراد مزاحم در تلگرام را به شما آموزش دهیم.

 

آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرام

 

در صورتی که یک کاربر ناشناس در تلگرام به شما  پیام دهد ، بالای صفحه دو گزینه ADD CONTACT و REPORT SPAM به نمایش در می آید ،  ( توجه داشته باشید اگر گزینه ADD CONTACT به نمایش در آمده بود ، یعنی آن فرد از طریق دانستن شماره تان ، به شما پیام داده است ، اما اگر گزینه ADD CONTACT وجود نداشت ، یعنی فرد مورد نظر از طریق شناسه آیدی تان ، به شما پیام داده است. ) حالا در صورتی که تشخیص میدهید آن فرد برایتان مزاحمت ایجاد کرده است ، گزینه REPORT SPAM را لمس کنید.

بیشتر بخوانید :  استفاده دو منظوره از صفحه نمایش گوشی

 

آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرامریپورت افراد مزاحم در تلگرام

حالا تلگرام از شما سوال میپرسد که آیا از Report Spam این کاربر ، کاملا مطمئن هستید؟ در صورت تمایل برای ادامه گزینه Ok را انتخاب کنید.

 

آموزش ریپورت افراد مزاحم در تلگرام

بعد از از زدن گزینه اوکی ، کاربر مورد نظر در تلگرام گزارش شده و در صورتی که تعداد ریپورت های آن به تعداد مشخصی برسد ، تلگرام آن کاربر را به عنوان اسپم شناخته و دسترسی ارسال پیام به کاربران ناشناس را از او میگیرد.

 

مکس مجله فناوری اطلاعات و ارتباطات