تلگرام

تلگرام و آموزش کاهش مصرف اینترنت در این پیام رسان پرسرعت

یکی از شبکه های بسیار محبوبی که در ایران و در جهان به روی کار آمده و بسیاری از مردم برای انتقال پیام های نوشتاری ، صوتی و دیگر فایل ها از آن استفاده می کنند ، تلگرام می باشد. تلگرام می تواند در هر جایی با شما همراه باشد و در هر لحظه و در هر جایی به استفاده از آن بپردازید و از اعضا و کانال های گوناگونی که دارید لذت ببرید. اما نکته ی مهم این است که تلگرام می تواند مصرف اینترنت گوشی یا وای فای را در منزل شما بسیار افزایش دهد.

در برخی از مواقع ممکن است که برای شما هم اتفاق بیوفتد که مهمان هایی به داخل منزل شما می آیند و بلافاصله رمز وای فای را از شما درخواست می کنند. این روزها بهانه ی تمام شدن شارژ اینترنت یک موضوع بسیار پیش پا افتاده است و به همین دلیل نمی توان از این شیوه برای رد کردن نظر مهمانان کاربردی ندارد و شما باشد رمز را به آنها بدهید. فرض کنید در یک لحظه پنج نفر به صورت همزمان از چند گوشی در حال استفاده از حجم اینترنت شما هستند و در راه رضای خدا یک نفر از آنها از اینترنت گوشی خود استفاده نمی کند. دیگری تحمل ندارید که چنین وقایعی را تحمل کنید.

چرا عصبانی می شوید؟؟ اگر دوست دارید به آنها نکاتی را توضیح دهید تا اینترنت کمتری مصرف کنند لازم است تا یک موضوعی را مطرح کنید. به آنها توضیح دهید که با چه روشی میزان حجم مصرفی اینترنت خود را در زمان استفاده از تلگرام کاهش داده اید. در زمان توضیح خود بهتر است تا نامی از سایت مکس هم برده شود . با این کار شما می توانید تعداد زیادی از دوستان و آشنایان خود را با این سایت بی نظیر آشنا کنید.

بیشتر بخوانید :  آموزش غیرفعال کردن دعوت شدن ناخواسته به گروه ها در تلگرام

تلگرام

برای کم کردن میزان حجم مصرفی اینترنت خود نیاز است تا به قسمت تنظیمات در تلگرام بروید ، در آن قسمت با بخشی آشنا می شوید که در خصوص گزینه های استفاده از دیتا یا همان اینترنت می باشد. چند گزینه برای شما مطرح است. در یکی از موارد می توانید اجازه ی دانلود شدن را تنها در مواقعی صادر کنید که وای فای روشن است. در مرحله ی بعد اجازه ی دانلود را تنها در مواردی که اینترنت همراه شما روشن است می توانید انتخاب کنید و یا اینکه خودتان در هر صورت انتخاب کننده باشید.

کسی وجود ندارد که حداقل یک کانال را در داخل گوشی خود نداشته باشد. کانال ها و گروه های مختلفی که در تلگرام حضور دارند می توانند در طول یک روز حداقل دویست عکس ، ده فیلم و پنج فایل صوتی را برای شما ارسال نمایند. شما دوست ندارید که همه ی ایم فای ها باز شوند یا دوست دارید که تنها عکس ها باز شوند. در این حالت شما می توانید در عین حال که زمان دانلود شدن را از روی دیتا انتخاب می کنید ، اینکه چه نوع فایلی دانلود شود هم مشخص نمایید. می توان صدا ، تصویر یا فیلم باشد.

هرچه حجم تصویر یا حجم فیلم و زمان صدایی که برای شما ارسال شده است بیشتر باشد ، در نتیجه برای دیدن ، نگاه کردن به فیلم و حتی گوش دادن هم حجم زیادی را از اینترنت شما دریافت خواهد نمود. به چنین ترتیبی هر فایلی که شما دوست داشته باشید ، انتخاب و باز مس گردد. در این صورت به جای مصرف ۲۰۰ مگابایت روزانه می تواند حداکثر به ۵۰ مگابایت کاهش دهید و این خود هم می تواند در وقت و هم در هزینه های شما یک رکود صرفه جویی خوبی به شمار رود.

بیشتر بخوانید :  WorkMode و کانال های تلگرام

برخی از مواقع ممکن است که سرعت گوشی شما کند شود یا به نوعی عامیانه هنگ کند ، در این مواقع به قسمت کش در تلگرام خود یک نگاهی بیاندازید و سعی کنید که آنها را به صفر برسانید. زیرا هر عکسی که باز می شود ، هر فایلی که وجود دارد ، هر تصویری که از کنار آن گذار عبور می کنید در داخل کش ذخیره می شود ف حتی شاید برخی تصاویر و برخی طالعات را به یاد نیاورید ، اما در حافظه ی کش ذخیره شده اند و گاهی آنقدر زیاد می شوند که برای حذف کردن آنها نیاز به یک زمان طولانی می باشد. شبکه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی درست است که می تواند افراد را در کنار یکدیگر قرار دهد ، اما از سوی دیگر می تواند ضررهای جبران ناپذیری را هم به آنها وارد کند که یکی از آنها مصرف زیاد حجم اینترنت است ، اگر این حجم مصرف شود به خودی خود باز نمی گردد و نیاز است که شما مبلغی را پرداخت نمایید. پس برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است تا نکات یاد شده را رعایت نمایید.