آیفون سون

آیفون سون و آموزش ثبت عکس های حرفه ای

عکاسی یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که در دنیا می توان انجام داد. اما این عکاسی زمانی لذت بخش خواهد بود که بتوان عکس هایی با بهترین وضوح و کیفیت را تهیه نمود ، در چنین صورتی می توان انتظار داشت که همه ی بینندگان از عکس های شما تعریف خواهند کرد. یکی از مهم ترین عناصری که برای عکاسی وجود دارد این است که دوربین شما باکیفیت باشد. مسلما شما قصد ندارید که یک دوربین عکاسی تهیه نمایید ، بلکه دوست دارید تا با همین دوربین آیفون سون خود عکس های زیبایی را به ثبت برسانید.

خوشبختانه آیفون سون از دوربین فوق العاده کارایی برخوردار است که می تواند حس زیبایی از عکاسی را به شما بدهد ، در نتیجه می تواند بسیار کمک کننده بوده و شما را از خرید سایر دوربین های گران قیمت رها کند. در این مطلب از مکس قصد داریم تا شما را با یکی از بهترین آموزش هایی که می توانید با استفاده از آن به عکس هایی زیبا دست یابید را به شما توضیح دهیم ، پس با ما همراه باشید و لحظه ای از مکس جدا نشوید.

اگر گوشی آیفون سون را با خود به همراه دارید ، برای هر نوع عکسی نیاز است تا یک سوژه ی زیبا را طراحی یا بیابید ، بهتر است از سوژه هایی بهره ببرید که آنها بتوانند توصیه های شما را اجرا کنند ، مثلا هیچ گاه به یک دیوار یا به یک گل نمی توانید توضیح دهید که چگونه بایستد ، اما به یک سگی که دست آموز است و تمام حرف ها را متوجه می شود می توانید نحوه قرار گرفتن و فرم گیری صورت را توضیح دهید. بهترین سوژه برای هر عکسی یک انسان است .

بیشتر بخوانید :  نحوی برگرداندن مخاطبین حذف شده در اندروید

در ابتدا توضیحاتی در خصوص عکس های پانوراما با استفاده از آیفون سون برای شما توضیح می دهیم. برای عکاسی پانوراما باید سوژه ی مورد نظر خود را به صورت افقی یا عمودی تعیین کنید و فضا را هم در نظر داشته باشید. بهترین حالت و جدیدترین حالت این است که عکس پانوراما به شیوه ای طراحی شود که حرکت روبه بالا یا پایین باشد و در جهت عمودی تعیین شود. در هر حالت باید دوربین گوشی آیفون سون خود را بر روی عکس پانوراما تنظیم کنید و سپس حرکتی را که دوست دارید در جهت عمود یا افق انجام دهید و در نهایت آن را به ثبت برسانید. صحنه هایی که شما می توانید از آن یک عکس پانورامای خوب تهیه نمایید می تواند در پیچ یک جاده باشد ، یا از بالا تا پایین یک کوه باشد که زیباترین عکس ها را به ثبت می رساند.

آیفون سون

دومین عکسی که می توانید به ثبت برسانید عکس های پرتره ای می باشد. برای عکس هایی که پرتره می باشند نیاز است تا یک فردی جلوی شما بنشیند و بیشترین تمرکز شما و بیشترین سهم از عکس را به صورت وی اختصاص دهید. برای این عکس می توانید بر روی فوکوس تسلط داشته باشید و فضای اطراف فرد را به نوعی محو گردانید. زیباترین پرتره ها با لبخندهایی زیبا به ثبت می رسند. بهتر است که زاویه ی صورت سه رخ باشد تا بتوانید تمام اجزای صورت فرد را در درون آن به یک اندازه داشته باشید.

عکس بعدی که توسط آیفون سون می توانید به ثبت برسانید ، عکسی است که به صورت کلوزآپ تهیه شود. در عکس های کلوز آپ به گونه ای باید عکاسی صورت گیرد که فاصله ی شما تا سوژه بسیار کم باشد و تنها بر روی یک جزء تمرکز بیشتری داشته باشید و بتوانید از آن عکسی را تهیه نمایید. مثلا شما می توانید بر روی یک مورچه ای که بر روی زمین در حال راه رفتن است یا بر روی یک انگشت دست خود تمرکز داشته باشید و از آن عکسی را به ثبت برسانید.

بیشتر بخوانید :  فن های لپ تاپ را تمیز کنید!

عکس دیگری که نیاز است گرفته شود ، عکس های مخصوص در شب بدون استفاده از فلش است. یعنی برای ثبت این عکس ها نیاز است تا هوا تاریک شده و فلش شما خاموش باشد ، در این حالت نیاز دارید تا یک منبع نوری خیلی خوب در مقابل صورت قرار داشته باشد که این منبع نوری می تواند یک لامپ در مغازه باشد. سپس با فلش خاموش شروع به عکاسی کنید. خواهید دید که این عکس ها حتی با نور کم زیبا به نظر می رسند و قابل تحسین هستند.