امکان هک شدن اسکنر عنبیه‌ گلکسی اس 8

امکان هک شدن اسکنر عنبیه‌ گلکسی اس ۸

چندی rfg برخی از کاربران با منتشر کردن ویدئویی نشان دادند که اسکنر عنبیه‌ گلکسی اس ۸ راحت امکان هک شدن دارد. کمپانی سامسونگ به تاز گی به این مسئله واکنش رسمی نشان داد.

تحقیقات امنیتی اخیر نشان دادند که اسکنر عنبیه‌ی گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ توسط ابزار مناسب به‌ راحتی می‌تواند هک شود. پس از انتشار ویدئویی در این زمینه، کمپانی سامسونگ به مشتریان اطمینان داد که از مشکل ذکر شده اطلاع دارد و در حال سعی و کوشش برای برطرف کردن آن است. پس از آن، این شرکت با منتشر کردن بیانیه‌ی رسمی دیگری، خبر داد کرد که امکان وقوع این مسئله در استفاده‌ی روزمره و واقعی وجود ندارد.

سخنگوی سامسونگ به وب‌سایت Korea Herald گفت:

با وجود اینکه ظاهرا در ویدئوی یک‌دقیقه‌ای منتشرشده (که نشان می‌دهد سنسور گوشی توسط یک چشم مصنوعی ب اشتباه می افتد )، این کار به‌سادگی انجام پذیرفته؛ اما امکان انجام این کار در استفاده‌ی روزمره سخت و به راحتی امکانش نیست.

شما برای ثبت نور مادون قرمز نیاز به یک دوربین دارید (که در آن ویدئو استفاده شد) که چنین دوربینی دیگر در بازار قابل خریداری نیست. علاوه بر این شما نیاز به عکس‌برداری از عنبیه‌ی چشم صاحب گوشی و سرقت گوشی او دارید. در نتیجه امکان وقوع چنین اقداماتی در حقیقت بسیار نامحتمل است.

با وجود اینکه کمپانی سامسونگ سعی و تلاش کرد امکان وقوع چنین مسئله‌ای را کم نشان دهد؛ اما در هر صورت اسکنر عنبیه‌ی گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ قابل هک شدن است.

امکان هک شدن اسکنر عنبیه‌ گلکسی اس 8

کمی پس از عرضه‌ی گوشی هوشمند گلکسی اس ۸، کاربران نشان دادند که مکانیزم تشخیص چهره‌ی برای باز کردن قفل گوشی، به‌راحتی توسط یک تصویر قابلیت دور زدن دارد. کمپانی سامسونگ از این مسئله مطلع بود و به همین دلیل امکان انجام تراکنش‌های مالی با سامسونگ پی از این طریق را غیر فعال کرد.

بیشتر بخوانید :  رقابت نزدیک مدیاتک با کوالکام در تولید تراشه‌های بالا‌رده‌ی مقرون‌به‌صرفه

به هر حال، اسکنر عنبیه در تبلیغات به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های قفل گوشی معرفی شده بود که قابلیت استفاده از آن در پرداخت‌های سامسونگ پی وجود دارد.