با این چند نکته حرفه ای عکس بگیرید!!!

با این چند نکته حرفه ای عکاسی بگیرید!!!

بسیاری از ما عکاسی را دوست داریم اما باید این نکته را به خاطر بسپارید که عکاسی کردن معمولا با تکنیک های خاصی همراه است که همه ی افراد از آن اطلاعای ندارند.

با این چند نکته حرفه ای عکس بگیرید!!!امروزه استفاده از دوربین های دیجیتالی با وجود گوشی های گران قیمت و دوربین های بسیار عالی کمتر از گذشته طرفدار دارد ، بنابراین این موضوع بسیار مهم است که شما چگونه عکسبرداری می کنید ، زیرا با وجود قوی ترین دوربین های حاضر بر روی گوشی باز هم کمبودهایی در این زمینه احساس می شود ، بنابراین بسیار مهم است که ما از این طریق به بررسی نکات حرفه ای از عکاسی بپردازیم.

در ابتدا به لنز گوشی خود توجه داشته باشید. لنزهای پشت و جلو به دلیل در معرض قرار گرفتن هوا و آلودگی های محیطی معمولا بیشتر از لنزهای دوربین های دیجیتالی با گرد و خاک و . . . آلوده می شوند. بنابراین پیش از هر عکاسی نیاز است تا لنز دوربین خود را تمیز کنید. زیرا پس از عکاسی در صورت عدم تمیزی متوجه حضور خاک و . . . در عکس خود خواهید شد. در این رابطه به لنز جلوی دوربین خود توجه بیشتری داشته باشید.این موضوع در گوشی هایی که از لنزهای معمولی و با کیفیت پایین در حال استفاده می باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بنابراین دستمالی نرم داشته باشید و تا حد امکان به تمیز کردن هر روزه ی آنها بپردازید.

با این چند نکته حرفه ای عکس بگیرید!!!شاید تاکنون بارها برای شما این اتفاق پیش آمده باشد که در نور کم شب از فلاش دوربین خود استفاده نموده اید اما به دلیل زیاد بودن نور چهره ی فرد مورد نظر یا منظره ای که در آن قرار دارید به حالتی مصنوعی ثبت شده است. برای آنکه یک عکاسی حرفه ای انجام دهید ، نیاز است تا در ابتدایی ترین گام به پیدا کردن مناسب ترین نور در محیط اطراف خود بپردازید. هرچه نور در محیط شما طبیعی تر باشد قطعا از عکس ثبت شده خود لذت خواهید برد ، چنین عکس هایی به صورت کاملا طبیعی و بدون هیچ تغییری به ثبت می رسند.

بیشتر بخوانید :  اپل واچ ضد آب واقعی

اگر در اطرافیان خود با یک عکاس حرفه ای در ارتباط هستید قطعا او از قانون یک سوم خطوط برای شما صحبت خواهد کرد. زیرا این قانون یکی از مهم ترین قوانین در بین عکاسان حرفه ای به شمار می رود. در عکاسی ها خطوطی در نظر گرفته می شود و مهم ترین اجزای تصویر بر روی تلاقی این خط های عمودی و افقی قرار می گیرند. به چنین ترتیبی تصویری منظم و زیبا ثبت خواهد شد.

با این چند نکته حرفه ای عکس بگیرید!!!امروزه استفاده از مونوپادها همچون یک ابزار همیشه همراه می باشد که بدون هیچ آموزشی در هر جایی از آن استفاده می شود. گرفتن یک تصویر سلفی توسط مونوپاد معمولا با تغییر در چهره ی افراد از نظر ابعاد و بزرگی همراه خواهد بود ، از طرفی افرادی که در ابتدایی ترین صف ها قرار دارند با تصویر بزرگتری نسبت به افراد انتهایی همراه می باشند. به همین دلیل استفاده از سه پایه پیش از هر عکاسی برای ثابت کردن گوشی یا دوربین دیجیتالی از ملزومات عکاسی به حساب می آید.

نظر شما درباره با این چند نکته حرفه ای عکاسی بگیرید!!! چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.