برطرف نمودن صفحه آبی ویندوز ۱۰

شاید در حین کار با ویندوز ۱۰ خود با صفحه آبی روبه رو شده باشید که در هیچ شرایطی قابل تغییر نخواهد بود. این خطا را در علم کامپیوتر  BSOD مینامند.

در بین صفحات متنوعی که شاید در حین کار کردن با آن روبه رو شوید یکی از مهم ترین آنها این صفحه خواهد بود که از آن به نام صفحه مرگ یاد می کنند. این که شما بتوانید هرچه سریع تر خطای این صفحه را برطرف کنید یکی از مهم ترین کارهای پیش روی شما خواهد بود. بنابراین در ادامه سعی کنید تا تمامی مراحل را سپری کنید و در نهایت به خوبی بتوانید این مشکل را حل کنید.

برطرف نمودن صفحه آبی ویندوز 10

 در این زمان باید بر روی قسمتی که This PC بوده موس خود را نگه داشته و راست کلیک نموده و بر روی Properties بزنید. در چنین شرایطی می توانید بر روی Advanced System Settings بزنید. این منو را باید در قسمت چپ خود ببینید. در این بخش می توانید بر روی Startup and Recovery و تنظیمات مربوط به آن بزنید. حال باید System Failure را انتخاب نموده و در نهایت بر روی ری استارت اتوماتیک بزنید تا این پروسه به صورت اتوماتیک برقرار شود. در نهایت با تأیید آن را راه اندازی کنید.

در شرایطی که ری استارت صورت نگیرد ارورهایی را بر روی سیستم خود مشاهده خواهید کرد که می تواند شرایط را برای شما سخت تر کند و از روش های دیگری برای برطرف نمودن آن باید کمک بگیرید.  در برخی از مواقع علت اصلی این رخداد بدافزارها هستند. برای این منظور می توانید از آنتی ویروس ها کمک بگیرید تا بتوانید به آسانی آنها را برطرف کنید. آنتی ویروس ها خود می توانند به آسانی تعمیرات مربوط به این صفحه را برای شما انجام دهند تا نگرانی را برطرف نماید.

بیشتر بخوانید :  امکانات تصویری در موتورجستجو Bing

علاوه بر این موارد برای آنکه بتوانید به صورت کامل صفحه آبی را برطرف کنید یکی از راه حل های توصیه شده استفاده از به روزرسانی برای ویندوز خواهد بود. که البته در رابطه با ویندوز ۱۰ فعلا دست نگه دارید تا مایکروسافت بتواند تغییراتی را بدهد.

برطرف نمودن صفحه آبی ویندوز 10

در صورتی که ویندوز ۱۰ استفاده می کنید نیازی نیست تا شما کاری را انجام دهید ، بلکه به روزرسانی خودکار خواهد بود. در صورتی که درایو معیوبی دارید می توانید آن را تغییر دهید و فایل های مخرب یا درایو را حذف نمایید. حالت دیگری که در نهایت می تواند سیستم را از چنین وضعیتی خارج کند به نام حالت ایمن نامگذاری می شود. Safe mode یعنی ماندگاری ویندوز شما در شرایطی کاملا نرمال که می توانید با استفاده از آن هر نوع حالت تخریبی را از ویندوز دور نگه دارید.

در میان موارد مختلفی که وجود دارد از بین بردن آپدیت های ویندوز و همچنین Reinstall کردن برای ویندوزی که در اختیار دارید بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد. راحت ترین کاری هم که می تواند به صورت کامل ویندوز شما را بهبود ببخشد در رابطه با پاک کردن این ویندوز و نصب نمودن یک ویندوز دیگر خواهد بود که بسیاری از مشکلات با این روش قابل حل خواهند بود.

” نظر شما درباره برطرف نمودن صفحه آبی ویندوز ۱۰  چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.