برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفون

برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفون

برقرار کردن تماس از طریق سیستم عامل مک و گوشی آیفون یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از سردرگمی در هنگام کار می باشد.

بسیاری از مواقع شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که در حال انجام یکی از مهم ترین کارهای زندگی خود همانند نقشه کشی مکانی بزرگ و عظیم در سیستم عامل مک هستید ، اما دقیقا در همان زمان با صدای زنگ گوشی خود مواجه می شوید و این زنگ نیز یکی از مهم ترین زنگ های کاری شما می باشد. شما نمی دانید که چه کار کنید ، در نتیجه سردرگم خواهید شد. اما یکی از قابلیت های جدید در سیستم عامل مک می تواند شما را از این سردرگمی نجات دهد.

برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفونشما همزمان می توانید با استفاده از برخی از تنظیمات گوشی خود را به شیوه ای تغییر دهید تا تمامی کارهای آنها از جمله تماس های دریافتی ، پیام های دریافتی و . . . بر روی سیستم عامل مک شما قابل مشاهده باشد و و از این طریق به پاسخ آنها بپردازید. یکی از بهترین توصیه ها برای استفاده از این قابلیت استفاده از شیوه ای است که بتوانید با بهره گیری از آن شیوه ای به گونه ای مطلوب تر به این نوتیفیکشن ها پاسخ دهید ، آن هم استفاده از هدفون می باشد.

معمولا اسپیکرهایی که در داخل سیستم عامل مک تعبیه شده اسپیکرهایی با توانایی بالا در انتقال صدا نیستند به همین دلیل نیاز است تا شما از هدفون نیز برای این کار استفاده نمایید. برای آنکه بتوانید در یک جا و به یک شکل از هر دوی آنها استفاده نمایید ، نیاز است تا در اولین گام یکسان سازی با اپل آیدی را انجام دهید. بسیاری از افرادی که در حال استفاده از گوشی های آیفون هستند و همزمان با سیستم عامل مک نیز در حال کار می باشند از این شرایط باخبر بوده و مراحل کار را می دانند.

بیشتر بخوانید :  تم گوگل کیبورد را به راحتی تغییر دهید

برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفوندر ابتدا برای اعمال تنظیمات به گوشی آیفون خود نیز مراجعه نمایید. در قسمت مربوط به تنظیمات تلفن شما می توانید گزینه ی مربوط به انتقال دادن تماس های ورودی به دیگر دستگاه ها را مشاهده نمایید. این قابلیت باید در شما تنظیم شده باشد. پس از آن می توانید از گزینه ی دیگری که مربوط به انتقال تمامی تماس ها می باشد بهره ببرید. در این بخش تنظیمات مربوط به گوشی آیفون نیز به اتمام خواهد رسید.

در بخش بعدی شما می توانید برای اعمال تنظیمات مک اقدام نمایید. برای این کار نرم افزاری بر روی سیستم شما با نام FaceTime وجود دارد. حالا نیاز است تا گزینه ی Preferences را بیابید و پس از آن بخش مربوط به تمامی تماس های ورودی از آیفون را فعال کنید. پس از برقراری یک تماس شما می توانید تماس مربوط به خود را در بخش بالا مشاهده نمایید و برای پاسخ دادن به آن نیز اقدام کنید.

برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفونهمچنین عکس این عمل هم قابل انجام خواهد بود یعنی شما تماس خروجی از طریق مک و نرم افزار FaceTime نیز انجام دهید. در چنین مواردی امکان برقرار شدن تماس تصویری نیز برای شما وجود دارد که تنظیمات خاصی نداشته و با توجه به درجه ی وضوح تصویری که توسط دوربین سیستم عامل مک به ثبت می رسد می توانید از این نوع تماس نیز استفاده نمایید.

نظر شما درباره برقراری تماس بین سیستم عامل مک و آیفون چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.