بینی الکترونیکی چیست و چه کارایی دارد؟

 شاید تاکنون نامی از بینی الکترونیکی را شنیده باشید، این بینی می تواند بسیار جذاب تر از آن چیزی باشد که شاید در ذهن شما وجود دارد.

یک سری از حسگرها وجود دارند که می توانند شرایط بهینه ای را برای ما به وجود آورند. این شرایط هم می تواند به سیستم بهداشت محیط و هم می تواند برای سلامتی یک انسان بسیار مفید باشد، علاوه بر آن از بینی الکترونیکی می توانید به راحتی برای تغییراتی حسی در محیط اطراف خود نیز کمک بگیرید. این بینی الکترونیکی می تواند راه حل های خوبی را پیش روی شما قرار دهد اما هنوز به مرحله ی تجاری شدن نرسیده است و بنابراین می توان گفت که راه زیادی باقی مانده است.

بینی الکترونیکی چیست و چه کارایی دارد؟

سنسورها هم می تواند از نوع پوشیدنی به شمار رود، در این صورت می توانید از آنها برای یک سری از تغییرات کمک بگیرید. از جمله مهم ترین سنسورهایی که به صورت پوشیدنی کاربرد دارند می توانیم به بینی الکترونیکی اشاره نماییم. بینی از این مدل می تواند مکانیزم خود گرمایشی را پایه و اساس کار خود قرار دهد. در این صورت حساسیت موجود کمی بالاتر می رود و دقت در کار هم افزایش خواهد یافت.

با وجود این حالت از گرمایش می توانید سریعاً از دستگاه خود دوباره استفاده کنید. یعنی سریعاً به حالت اولیه خود باز می گردد. اما در دستگاه های دیگر نبود چنین شیوه ای که از داخل گرمایشی تولید کند نیاز به وجود یک هیتر خارجی را می طلبد. دستگاه های دیگر معمولاً نیاز دارند تا از فرایندی با نام لیتوگرافی کمک گرفته شود که عموماً این فناوری ها بسیار گران قیمت هستند. همچنین چنین فناوری وجود در شرایط تمیز و بدون هرگونه آلودگی را می طلبد که کار را سخت تر خواهد کرد.

بینی الکترونیکی چیست و چه کارایی دارد؟

بسیاری از خطرات محیطی همانند باران های اسیدی و حتی مواد مضر از این طریق یعنی بینی الکترونیکی قابلیت ردیابی را دارند. بررسی ها نشان می دهند که با استفاده از دی اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای و . . . صورت می گیرد که این گازها را هم می توان از این طریق ردیابی نمود. وجود این مواد مختلف اسیدی و . . . برای صنعت ما به نسبت مشکلاتی را به وجود می آورد که رفته رفته شرایط را بدتر از قبل خواهد کرد. در صورتی که امکانات فراهم باشد این شرایط هم وجود دارد تا حسگرهایی قوی تر ساخته شود که با استفاده از آن بتوانیم وضعیت موجود را بهبود ببخشیم.

بیشتر بخوانید :  لامبورگینی سنتناریو چگونه توسعه یافت؟

دیدگاهتان را بنویسید