تولید آسفالت رنگی در ایران

تولید آسفالت رنگی در ایران

از جذاب ترین خبرهایی که در بین اخبار جدید رو نیز منتشر شده خبر مربوط به تولید آسفالت رنگی خواهد بود که در واقع یک شرکت  دانش بنیان از کشور ما این کار را انجام می دهد.

همه ما هر روز از روی آسفالت ها رد می شویم ، بر روی آنها قدم می زنیم و همچنین با خودروی خود از آنها عبور می کنیم. آسفالت به رنگ مشکی دیده می شود که بتوان دید بهتری را در زمان راه رفتن یا قدم زدن بدهد و از طرفی قی تولید شده هم به رنگ سیاه می باشد ، اما گویا شرکتی دانش بنیان از نوع ایرانی این قابلیت را داشته تا با تحقیقات گسرتده خود اقدامی تحسین برانگیز را به وجود آورد و آن هم تولید شدن آسفالت ها به صورت رنگی می باشد.

تولید آسفالت رنگی در ایران

آسفالتی که هم اکنون از آن صحبت می شود با نام آسفالت SPG شهرت دارد و از نوع رنگی  می باشد. رنگی بدون هیچ مزیت خاصی به همراه ندارد به جز آنکه می تواند زیبایی را به محیط ببخشد و در ایران با توجه به بومی شدن این پروسه هزینه های زیادی در بر نداشته و به نسبت نمونه خارجی آن بسیار مناسب خواهد بود و بر اساس گزارش ها این اقدام رقم حدود یک پنجم گزارش شده است. از آسفالت SPG میزان قیر در مقایسه با آسفالت معمولی کاهش یافته و همچنین این نوع آسفالت از مقاومت بالایی هم برخوردار می باشد. بنابراین چاله های داخل شهر با وجود چنین آسفالتی کمتر خواهد بود.

شرکتی که تولید آسفالت رنگی را برعهده دارد با نام شرکت ثائم مشهور است و در واقع می تواند نوع مقاومت آسفالت تولید شده بر اساس نوع آب و هوایی که وجود دارد را تغییر دهد. به عنوان مثال آسفالت تولیدی برای منطقه ای که معتدل است تفاوت بسیاری با مناطق گرم دارد. علاوه بر ایران این شرکت محصولات خود را به کشورهای دیگر هم صادر خواهد کرد. از نظر میزان مقاومت می توان به افزایش طول عمر آسفالت نیز اشاره نمود که تقریبا دو برابر است.

بیشتر بخوانید :  بررسی سایت های کاربردی این هفته در مکس
تولید آسفالت رنگی در ایران

هرچه آسفالت مقاوم تر باشد می توان رانندگی بهتر و جذاب تری را تجربه نمود . عمری که برای این آسفالت رنگی توسط شرگت گزارش شده چهار سال است که پس از چهار سال باید تعویض شوند. علت رنگی بودن آن هم به دلیل وجود پلیمرهای رنگی است. اما ایران هنوز هم فاصله خیلی زیادی با دیگر کشورهای تولید کننده این نوع از آسفالت ها دارد زیرا عمر برخی از آنها حدود صد سال هم تخمین زده شده است.

نظر شما درباره تولید آسفالت رنگی در ایران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.