حریم خصوصی در مرورگرهای وب را جدی بگیرید!

نبرد مرورگر های وب دوباره آغاز شده است، اما این بار رقابت بر سر حریم شخصی است. بنابراین تمامی مرورگرها قصد دارند تا بهترین خود را نشان دهند.

از هر نوع مرورگری که استفاده می کنید یکی از مهم ترین ویژگی های آن را می توان به برقراری امنیت آن دانست. در حقیقت در صورتی که امنیت و حریم خصوصی برای اشخاصی در نظر گرفته نشود قطعاً می تواند از استفاده آن بکاهد. در شرایط فعلی یکی از بزرگ ترین بازار در برقراری امنیت را می توانیم به حریم خصوصی مایکروسافت نسبت دهیم که به چنین دلیلی در تلاش بوده تا بتواند ویندوز  را از صحنه ی فعالیت برکنار کند. زیرا امنیتی که برای ویندوز 7 وجود دارند تفاوت هایی با دیگر مرورگرها خواهد داشت.

مرورگری که هم اکنون قرار است تا مرورگری که هم اکنون قرار است تا توسط مایکروسافت به بازار راه پیدا کند در رابطه با  Chromium خواهد بود. البته این مرورگر از نوع Edge است. با ورود این مرورگر جدید استفاده از ویندوز 7 به فراموشی سپرده خواهد شد. بنابراین می توان چنین استدلال کرد که این ویندوز به زودی برکنار شده و مرورگر فعلی جای آن را می گیرد.

سال ها مرورگرهای وب ما هیچ تغییری را به خود ندیده اند، قطعا در شرایط حاضر زمان آن فرا رسیده تا بتوان یک سری تغییرات را به خود ببیند. این یکنواختی را باید تا حدودی جبران کرد. اما در کنار این تغییرات هزینه هایی هم باید پرداخت شود. به عنوان مثال در خصوص شرکت موزیلا می توانیم این هزینه را مربوط به اخراج شدن تعداد بسیار زیادی از افراد کارمند آن بدانیم. تعداد افرادی که از این شرکت اخراج شده اند هفتاد نفر بوده و عملاً این تعداد از افراد از کار بیکار شده اند و خانواده های مربوط به آنها توانایی برای زندگی ندارند.

این اخراج نیرو در مرورگر موزیلا می تواند ارتباط نزدیکی را با تغییرات موجود در مایکروسافت داشته باشد. عملاً مایکروسافت در حال حاضر به یک غول در بازار تبدیل شده است. برخی از مواقع سال ها بر روی پروژه هایی کار می شود که شاید هیچ ارزشی از نظر مالی و هیچ سودآوری را برای شرکت به دنبال نداشته باشد. اما در مقابل این موضوع هم حائز اهمیت است که برخی از پروژه ها می توانند انقلابی را به دنبال داشته باشند. برخی از سایت ها در برخی مرورگرها به صورت کاملاً اشتباه قرار گرفته اند که این تا حدودی می تواند از علاقه به آن مرورگر کم کند.

بیشتر بخوانید :  قاشق هوشمند ایرانی چه مزایایی دارد؟

 تبلیغات در مرورگرهای وب جدید به نسبت گذشته بسیار کمتر خواهد شد و همچنین طریقه ی جمع آوری اطلاعات هم متفاوت تر است.

دیدگاهتان را بنویسید