حمله به بخش امنیتی واتس اپ

حمله به بخش امنیتی واتس اپ

در پیام رسان واتس اپ از نظر امنیتی مشکلی رخ داده که با بررسی های پی در پی و به سرعت این حرفه ی امنیتی از بین رفت و به صورت کامل نابود گردید.

مهاجمانی که از نظر سایبری در حال فعالیت بودند این بار بخش امنیتی مربوط به واتس اپ را مورد حمله خود قرار دادند. این مشکل امنیتی در واقع به گروه ها بیشتر علاقه داشته و در نتیجه مشکل مربوطه را به آنها اختصاص می داد. با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که هدف اصلی بر غیرفعال نمودن فعالیت گروه بوده و در نهایت روند کار مربوط به یک گروه و افرادی که در آن عضو بودند را با مشکل مواجه می ساخت.

در واقع افرادی که در چنین گروه هایی درگیر بودند باید از کارکردن با واتس اپ خود صرف نظر نموده و در ابتدا آن را پاک و  دوباره آن را نصب می کردند. البته این کار باز هم نمی توانست مشکل موجود را به صورت ریشه ای حل کند. گروهی که بررسی این مشکل و رفع آن را برعهده گرفت Check Point نام داشت. این شرکت از نظر امنیتی و ایمنی بررسی های دقیقی را انجام داد.

این گروه از طریق دوستی با مهاجمان سایبری این اجازه را می داد تا آنها حتی به سیستم ها هم دسترسی داشته باشند و در واقع پیام ها را مطالعه کنند. در حقیقت با این کار وقت بیشتری برای پیدا کردن مشکل اصلی وجود داشت. با این بررسی چگونگی ورود و ارتباطات بررسی شده و در نهایت روشهایی که برای دستکاری آن بوده را به صورت کامل کشف نمودند. در گروه های واتس اپ تعداد کاربران بالا نیست و بنابراین می توانستند تا بررسی های خود را دقیق انجام دهند و مشکل اصلی را پیدا کنند.

بیشتر بخوانید :  Pandora دستیار صوتی برای گوشی های هوشمند
حمله به بخش امنیتی واتس اپ

 Check Point توانست تا به مدیریت گروه ها  دسترسی داشته و تمامی پیام ها را بررسی نماید. حتی متن های ساده و غیرساده هم چک شدند. ترافیک مربوط به واتس اپ تنها راهی بود که می توانستیم از آن برای تغییر کمک بگیریم. تنها با ارسال نمودن یک پیام ساده با استفاده از حساب کاربری که شماره مربوط را در اختیار را دارد یعنی شماره سایر اعضاء را مشکل مربوطه به تمامی برنامه نفوذ کرده و در نهایت کاری قابل انجام نخواهد بود.

در به روزرسانی که در حالت نهایی انجام شد و گزارش های گروه محقق هم بررسی شد این مشکل به صورت کامل رفع شد. بنابراین سعی کنید تا به روزرسانی واتس اپ خود را انجام دهید تا این باگ به گوشی شما راه پیدا نکند.  

نظر شما درباره حمله به بخش امنیتی واتس اپ چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.