وبسایت مکس

دستیار صوتی گوگل و قفل کردن دستگاه

دستیار صوتی گوگل و قفل کردن دستگاه

دستیار صوتی گوگل معمولا می تواند به عنوان یکی از بهترین قابلیت ها به شمار رود. این بار می توان به موضوع قفل کردن دستگاه نیز اشاره نمود.

دستیار صوتی گوگل می تواند در کارهای بسیاری به شما کمک کند. شرایطی را فرض کنید که در خیابان بسیار شلوغ و پر از ترافیک قرار دارید. علاوه بر آن نیاز دارید تا هرچه سریع تر به محل مورد نظر خود برسید. یکی از بهترین راه ها برای یافتن راه مناسب و خروج از ترافیک سنگین استفاده از دستیار صوتی گوگل خواهد بود.

دستیار صوتی گوگل و قفل کردن دستگاهدر برخی از موارد دستیار صوتی گوگل می تواند به خوبی موزیک های دلخواه شما را پخش نماید و از گوش دادن به آنها لذت ببرید. همچنین اگر دوست دارید تا فیلم های مورد علاقه ی خود را در یک ردیف قرار دهید و از آنها استفاده کنید بهتر است تا از دستیار صوتی گوگل نیز استفاده کنید. اما این بار دستیار مورد نظر می تواند کاری بهتر را برای شما انجام دهد.

شما می توانید دسترسی به گوشی خود را توسط قفل کردن و باز کردن نیز محدود سازی نمایید. دیگر همه ی افراد نمی توانند از گوشی شما استفاده کنند. این توانایی تحت عنوان قفل کردن از طریق دستیار صوتی گوگل قابل اجرا خواهد بود. برای آنکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید بهتر است تا گوگل اسیستنت را بر روی دستگاه خود قرار داده و از آن بهره ببرید.

دستیار صوتی گوگل و قفل کردن دستگاهجالب ترین موضوع در زمان استفاده از این ویژگی گفتن جمله ای تحت عنوان Ok Google می باشد. در واقع نصب کردن گوگل به راحتی انجام شده و شما با گفتن جمله مورد نظر می توانید قفل دستگاه خود را باز کنید. البته بغیر از این ویزگی شما می توانید از دستیار صوتی خود هر کار دیگری را بخواهید. به عنوان مثال ایمیل های روزانه خود را چک کنید و به پاسخ دادن آنها بپردازید.

بیشتر بخوانید :  به این 3 دلیل هوآوی میت بخرید

متأسفانه ویژگی قفل کردن برای تمامی دستگاه ها کاربردی ندارد و در برخی از گوشی ها مراحل دیگری را نیز باید طی کنید. به عنوان مثال نیاز است تا شما عدد مربوط به قفل دستگاه خود را وارد نموده تا پس از آن بتوانید از گوشی مورد نظرتان بهره ببرید. در صورتی که قفل دستگاه شما از طریق الگو باشد با وارد کردن الگوی مورد نظر می توانید وارد گوشی خود شده و از آن استفاده کنید.

دستیار صوتی گوگل و قفل کردن دستگاهپروسه ای که برای استفاده از دستیار صوتی گوگل و قفل کردن گوشی خود نیاز دارید پروسه ای نسبتا طولانی خواهد بود. برای این کار شما می توانید در ابتدا یکی از برنامه های Lock Screenیا  Screen Off را نصب نمایید. پس از آن به گوگل اسیستنت رفته و در منو وارد شوید. حالا به سه نقطه سپس تنظیمات و Shortcuts وار شوید. حالا blue + buttonرا از منو انتخاب کنید. عبارات زیرا را وارد نمایید و در نهایت ذخیره کنید.

When I say Ok Google: Lock phone

Google Assistant Should do: Open Screen Off