دوربین دو لنزی

دوربین دو لنزی ؛ ثبت کننده ی تصاویر سه بعدی توسط گوشی

در گذشته تنها با یک لنزی چند مگاپیکسلی عکس های نسبتا خوبی گرفته می شد. اما روز به روز بر پیکسل ها افزوده شد ، همچنین وضوح تصاویر هم بیشتر و بیشتر شد. امروزه وسعت و گستره ی پیشرفت ها به جایی رسیده است که دوربین دو لنزی مد شده است. شما می توانید به همراه دو لنز تصاویری زیباتر و واقعی تر را برای خود ثبت نمایید.

دوربین دو لنزی در حقیقت دوربینی است که از دو لنز به همراه دو حسگر برای ثبت بهتر عکس ها نیز استفاده می نماید. فرض کنید که از حالت تمرکز بر روی یک انسان می خواهید استفاده کنید. این فکر شما توسط این دوربین به حقیقت تبدیل می شود ؛ زیرا اطراف انسانی که مورد نظر شما بوده است محو و تنها بر روی او تمرکز صورت می گیرد. همچنین با استفاده از قابیلیت هایی که بر روی این دوربین ها نهفته شده است ، شما می توانید قبل از ثبت تصویر با همان وضوح تغییراتی را برای زیباتر شدن عکس اعمال کنید تا هیچ آسیبی را از نظر میزان وضوح به آن وارد نسازد.

در حقیقت یک لنز برای حالت معمولی از شما تصویر می گیرد و لنز دیگر برای اضافه کردن برخی از حالت ها و افزایش وضوح و تغییرات رنگی و غیره بکار می رود. برای آنکه تصویری ثبت شود و زیبایی آن به نمایش گذاشته شود دوربین دو لنزی باید همکاری هر دو لنز با هم و ترکیب کردن آنچه ثبت نموده اند را نیز به دنبال داشته باشد. با وجود چنین دوربینی که در اختیار شما قرار گرفته است دیگر نیازی به استفاده از دوربین های عکاسی با لنزهای مختلف ندارید ، زیرا همان وضوح ، همان فیلترها ، همان زوم ها و . . . در دوربین دو لنزی دیده می شود.

بیشتر بخوانید :  اینترنت یکروز خاموش میشود

دوربین دو لنزی

یکی از خوبی های این دوربین آن است که شما تا هر اندازه ای که دوست داشته باشید می توانید بر روی سوژه ی مورد نظر خود زومی را انجام دهید که تصویر با همان کیفیت باقی بماند. پس با این قابلیت شما می توانید شی ء بسیار دوری را در نظر گرفته و بر روی آن زوم کنید ، بر خلاف سایر دوربین ها که با بزرگ تر شدن تصویر میزان کیفیت آن را کاهش می دهند ، این دوربین همان تصویر را با همان شکل برای شما ثبت می کند تا بتوانید از آن لذت ببرید. مثلا می تواند یک گل در بین شاخ و برگ های درختان باشد که نظر شما را به خود جلب کرده و دوست دارید آن را ثبت کرده و همیشه داشته باشید.

یک مزیت بسیار مهم این دوربین های پیشرفته و مدرن رعایت فاصله بسیار مناسب است ، گویی تصویر در جلوی چشم شما قرار گرفته ایت ، به نوعی تصاویری که ساخته می شوند ، همگی حالت ۳D نیز دارند که واقعی تر از آنچه تصور می کنید هستند. این می توانید یکی از مهم ترین ویژگی هایی باشد که هر مخاطبی را به خود جلب می نماید. فاصله ی کانونی که در عکاسی یکی از ارکان مهم محسوب می شود توسط لنزی دیگر مورد ثبت قرار می گیرد.
وجود نور محیط می تواند بر زیبایی سوژه عکاسی بیافزاید. در زمانی که می خواهید یک عکاسی آتلیه ای بگیرید با استفاده از لوازم گوناگون این نور کم و زیاد می شود. اما در زمانی که شما بیرون از منزل قرار دارید و با فوت و فن عکاسی هم آشناییت ندارید ، استفاده از دوربین دو لنزی می تواند بسیار کمک حال شما باشد. دیگر نگران نور در عکس نباشید زیرا لنزی که تغییرات زیبایی را انجام می دهد ، مسئول این است که این نور را به صورت خودکار تنظیم نماید تا دیگر مشکلی پیش نیاید.

بیشتر بخوانید :  چگونه کسانی که ما را در اینستاگرام آنفالو کردند پیدا کنیم؟