ردیابی کردن آیفون غیرفعال خواهد شد!

یکی از اتفاقاتی که می توان به آن اشاره داشت از بین رفتن قابلیت ردیابی برای گوشی های آیفون است که می تواند امنیت را به نسبت قبل بالاتر ببرد.

آیفونی ها قطعاً به این موضوع توجه دارند که فن آوری های مورد استفاده در داخل گوشی آنها می تواند سبب لو رفتن موقعیت مکانی شود. گاهاً پیش می آید که این ترفندهای متنوع به نفع فرد نخواهد بود. برخی از مواقع اطلاعاتی که نباید از او فاش می شود که ضررهایی را هم به همراه خواهد داشت. فن آوری ها در آیفون به نسبت قبل از گستردگی وصف ناپذیری برخوردار است. روز به روز بر تعداد آنها هم افزوده می شود.

ردیابی کردن آیفون غیرفعال خواهد شد!

این تلنگر می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم هرازگاهی سیستم امنیتی گوشی خود را بیشتر بررسی نماییم. سیستمی که تنها با یک موقعیت مکانی می تواند سبب از دست رفتن اطلاعات با ارزش ما شود. با کمک گوشی آیفون می توانید با بررسی هرچه تمام تر به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید که چگونه اطلاعات داخل گوشی شما به دیگر افراد منتقل می شود.

برای این که بتوانید موقعیت مکانی خود را بررسی کنید در ابتدا نیاز است تا تنظیمات را باز کنید. حالا به بخش مربوط به حریم خصوصی و در نهایت بر روی Location Services بزنید. حالا می توانید به Significant Locations و بر روی System Services ضربه زده و در نهایت جستجوی خود را انجام دهید.

زمانی که سیستم مکان یابی شما فعال باشد به راحتی می توانید لیستی را مشاهده نمایید. این لیست می تواند تمامی مکان های موجود در اطراف شما را نشان دهند.  این امکان وجود دارد تا شما بتوانید به آسانی تنظیمات هر برنامه را داشته باشید. در صورتی که شما برنامه ای را انتخاب کنید می توانید از یکی از گزینه ها کمک بگیرید. انتخاب گزینه ی همیشه، در حال استفاده از برنامه، هر بار سؤال کن و در نهایت از هرگز . . .  البته این نکته قابل تأمل است که شما در همه ی برنامه ها چنین ویژگی را نخواهید دید.

بیشتر بخوانید :  Biohybrid چیست؟

یکی از امکانات دیگر جلوگیری کردن از ردیابی کردن مکانی برای آیفون خواهد بود. البته این قابلیت نه تنها در آیفون بلکه برای گوشی های هوشمند هم کاربرد دارد. برای ردیابی کردن هم از طریق چی پی اس و هم از طریق سیم کارت و علاوه بر آن به کمک وای فای می توان موقعیت مکانی را بررسی نمود. اما برای ردیابی نکردن مکان نیاز است تا شما گوشی خود را به صورت کامل خاموش نمایید.  

نظر شما درباره غیرفعال کردن ردیابی کردن آیفون چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید