روش های برطرف نمودن قطع صدا در انواع ویندوز

روش های برطرف نمودن قطع صدا در انواع ویندوز

مشکلی در خصوص قطع صدا در ویندوز های مختلف اعم از ۷ ، ۸ و . . . وجود دارد که در ادامه به روش های برطرف نمودن هریک از آنها اشاره خواهیم کرد.

ویندوزهای مختلفی به روی کار آمده اند اما از نظر کارایی تفاوتی بین این ویندوزها وجود ندارد و می توان گفت که تقریبا در تمامی موارد ویندوزها به یک صورت با مشکل قطع صدا روبه رو می شوند و برطرف نمودن آن هم می تواند به یک صورت انجام شود. در برخی از موارد شما یا فردی عمدا صدای ویندوز را کم کرده اید تا مانع کارکرد شما نشود. بنابراین با استفاده از صدای ویندوز که در نوار پایینی قرار دارد می توانید به آسانی این صدا را بازگردانی نمایید.

روش های برطرف نمودن قطع صدا در انواع ویندوز

برای بازگردانی صدای ویندوز ضروری است تا شما آن را از پایین سطح یعنی حالت بی صدا که در نهایت با یک ضربدر هم قابل تشخیص بوده خارج نمایید. برای اینکه چنین تنظیماتی را مشاهده کنید راحت ترین کار در نوار ابزار پایین است ، اما در حقیقت برای برخی از افراد هم چنین آیتمی دیده نمی شود و بنابراین می توانند از قسمت راست نوار ابزار خود بر روی Customize کلیک کنند. حالا اسپیکر مشخص می شود که می تواند از همان جا تغییرات صدا را انجام دهید یا این که با استفاده از ترکیب دو کلید که به رنگ های متفاوتی بر روی لپ تاپ قابل مشاهده بوده این کار را انجام دهید. زمانی که تنظیمات را انجام می دهید می توانید از طریق خاموش و روشن کردن ویندوز یا ری استارت نمودن آن تنظیمات فوق را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید :  پیامهای حذف شده و بازگرداندن آنها به گوشی اندروید
روش های برطرف نمودن قطع صدا در انواع ویندوز

  اما در برخی از مواقع قطع شدن صدای ویندوز به راحتی قابل رفع نخواهد بود. به عنوان مثال می توانیم به ویندوز ۱۰ اشاره نماییم. در این ویندوز گزینه ای پیش روی شما خواهد بود که با نام  Audio Troubleshooter بوده و به آسانی می تواند مشکلات موجود برای صدا را نیز برطرف نماید. برای مشاهده این گزینه می توانید از کلیک راست بر روی استارت خود به تنظیمات آن بروید. در نهایت بر روی صدا بزنید. اگر نگاهی به اطراف کنید قطعا گزینه ی  Troubleshoot را مشاهده خواهید کرد. این بررسی مشکلات موجود را نشان می دهد در صورتی که چند خروجی صدا باشد هریک را مشخص می کند تا شما با انتخاب آنها به عیب یابی سریع تر کمک نمایید.

  در روش بعدی می توانید از طریق کنترل پنل خود وارد عمل شوید و در این قسمت به Related Settings بروید. در آنجا از طریق Properties توانایی تغییرات وجود دارد. Enhancements یا Dolby Audio در این شرایط قابل استفاده هستند. 

نظر شما درباره روش های برطرف نمودن قطع صدا در انواع ویندوز چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.