روش های رفع گرما از گوشی

روش های رفع گرما از گوشی

گوشی وسیله ای بسیار کاربردی می باشد که امروزه توسط همه ی افراد مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت همه ی ما با پدیده گرما از گوشی آشنا شده ایم ، اما این موضوع بسیار مهم است که چگونه این گرما را از بین ببریم.

گوشی های جدید در زمره ی گوشی های بسیار هوشمند قرار دارند ، این گوشی ها هر نوع اطلاعات و فعالیتی که شما نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می دهند. بسیار مهم است که ما از این نوع اطلاعات استفاده نموده اما هیچ اهمیتی به دستگاهی که این اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهد نمی گذاریم. گوشی شما پس از مدتی کار کردن گرم می شود ، دلایل زیادی برای این گرما وجود دارد که بر اساس نوع آن می توان به سرعت به رفع آن پرداخت.

روش های رفع گرما از گوشیهر دستگاهی که به صورت الکترونیکی در حال کار باشد معمولا به روش های معمول مورد بررسی قرار می گیرد و برای رفع این مشکل یعنی گرما از گوشی فن هایی در داخل آن به کار می رود تا راه خنک شدن را به سرعت فرا گیرد. اما در رابطه با گوشی های همراه چنین سیستم هایی برای خنک کردن وجود ندارد و شما به ناچار باید خود دست به کار شوید و روشی را برای کاهش گرما ایجاد نمایید. هرچه میزان گرما از گوشی شما بیشتر باشد قطعا آسیب بیشتری وارد خواهد کرد.

روش های رفع گرما از گوشیبرخی از مواقع مشکل گرما از گوشی به دلیل نوع باتری مورد استفاده در داخل آن می باشد. باتری هایی که از جنس اصل تهیه نشده باشد می تواند تا حد زیادی مشکل ساز شود و پس از مدتی فعالیت حالتی متورم را به خود گرفته و در نتیجه گوشی شما را نیز از فعالیت باز دارد. این نوع باتری به سیستم الکترونیکی گوشی شما نیز فشار وارد می کنند بنابراین بهتر است تا دست به شارژ نزده و برای تعمیر به نزد فرد متخصص ببرید. بسیاری از مواقع با خاموش کردن و استفاده از یک باتری جدید مشکل شما به صورت کلی حل خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  برند هواوی و تلویزیون هوشمند

وجود گرما از گوشی زمانی که شما گوشی خود را به شارژ می زنید تا حدودی طبیعی است اما بیشتر شدن این شارژ و گرما می تواند با تخریب همراه باشد. در صورتی که با تغییر دادن شارژر خود به این موضوع پی بردید که میزان گرما کاهش یافته بهتر استتا همین راه را ادامه دهید اما اگر باز هم این مشکل رفع نشده باید گوشی خود را برای تعمیر به نمایندگی های مجاز بسپارید.

در صورتی که با گوشی خود بسیار زیاد کار می کنید بهتر است تا به آن کمی استراحت بدهید. زیرا فعالیت بیش از اندازه با گوشی و همچنین باز نهادن بسیاری از برنامه های سنگین به گوشی آسیب می رساند. این نوع از فعالیت ها هم از میزان شارژ شما و هم از عمر باتری شما کاسته و موجب گرمای بیش از حد در داخل گوشی می شوند.

روش های رفع گرما از گوشیزمانی فرا می رسد که گوشی شما نیاز به به روزرسانی دارد. این به روز رسانی در حقیقت می تواند به نفع شما باشد. زیرا تمامی برنامه ها و فعالیت های گوشی به حالت اورجینال باز خواهد گشت. اما توجه داشته باشید که ممکن است پس از این کار گوشی شما با کمی گرما همراه باشد. این نوع گرما از گوشی در حقیقت طبیعی است ، اما تنها برای یک هفته ، اگر این زمان بیشتر شود قطعا نیاز به پیگیری وجود خواهد داشت.

نظر شما درباره روش های رفع گرما از گوشی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.