عدم دسترسی به اطلاعات شخصی در اندروید

عدم دسترسی به اطلاعات شخصی در اندروید

اندروید سیستم عاملی فعال و دارای زوایای بسیاری می باشد که در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی از مهم ترین زوایای آن آشنا کنیم ، حالتی که امنیت را به گوشی شما باز می گرداند.

برخی از مواقع از سر اجبار یا دوست داشتن مجبور هستید تا چند روزی گوشی خود را به دوستتان بدهید ، برای این کار بارها قصد دارید که نه بگویید ، اما به نوعی نمی توانید و در نتیجه قبول می کنید. این روزها به دلیل وجود اخبار مختلفی که منتشر می شود دیگر نمی توان حتی به دوست های خود نیز اعتماد کرد ، بنابراین شما هم باید احتیاط به خرج دهید و راه دسترسی به اطلاعات شخصی را در گوشی خود مسدود نمایید. این اطلاعات بسیار مهم هستند و دسترسی به آنها تنها باید برای شما امکان پذیر باشد.

عدم دسترسی به اطلاعات شخصی در اندرویدguest mode  یکی از قابلیت های بسیار خوبی است که در برخی از گوشی های اندرویدی و بخصوص اندروید پنج به بعد مشاهده می شود. شما برای آنکه بتوانید تمامی اطلاعات خود را محفوظ نگه دارید می توانید از این طریق عمل کنید و به نحوی اطلاعات خود را سربسته نزد خود قرار دهید. هیچ فردی اجازه دسترسی به آن را ندارد. البته بغیر از این حالت ، حالا امنیت هم در برخی از گوشی های دیگر با سیستم عامل اندروید وجود دارد که شما می توانید از آن نیز بهره مند شوید.

برای آنکه بتوانید حالت  guest mode را فعال کنید نیاز است تا در ابتدا به بخش مربوط به تنظیمات گوشی خود بروید. در این بخش به گزینه ی یوزرها و اکانت ها دسترسی خواهید داشت. پس از آن به بخش یوزرها بروید و گزینه ی مربوط به  guest  را انتخاب نمایید. پس از انتخاب کردن باید بر روی اضافه کردن یک کاربر جدید نیز ضربه بزنید. حالا آیکونی همانند یک شخص برای شما نشان داده می شود که همان حالت مد نظر برای پیشگیری از دست رفتن اطلاعات شخصی شما می باشد. این آِکون را می توانید به صفحه ابتدایی اعلان های خود انتقال دهید و هربار که قصد دارید گوشی خود را به فردی بدهید ، این گزینه را فعال نمایید.

بیشتر بخوانید :  آموزش نصب فتوشاپ و کرک کردن Adobe Photoshop cc 2018

عدم دسترسی به اطلاعات شخصی در اندرویدگزینه ی بعدی در خصوص اندروید هایی است که در ورژن های پایین تری در حال فعالیت می باشند در رابطه با حالت مربوط به امنیت گوشی شما می باشد. این برقراری امنیت با نام Privacy and Safety نیز نام دارد. برای این کار به بخش تنظیمات گوشی خود بروید و این عبارت را جستجو نمایید. سپس به حالت خصوصی بروید. برای این حالت دو گزینه در دسترس شما است که با روشن کردن و خاموش کردن به فعالیت و عدم فعالیت آن خواهید پرداخت. در چنین حالتی می توانید تمامی عکس های موجود در گوشی ، فایل های نوشتاری و . . . را تنها با انتقال به پوشه خصوصی خود از طریق سه نقطه ای که در بالای گوشی شما قرار دارد ، در حفاظت کاملی قرار دهید.

همه ی این راه ها تنها برای حفظ کردن  اطلاعات بسیار مهم و شخصی شما همچون عکس ها و . . . توضیح داده شده است تا امنیت گوشی را تا حد امکان افزایش دهید.

نظر شما درباره عدم دسترسی به اطلاعات شخصی در اندروید چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.