فن های لپ تاپ را تمیز کنید!

فن های لپ تاپ را تمیز کنید!

در هریک از لپ تاپ ها و حتی سیستم های که وجود دارند و در حال استفاده از آنها هستیم یکی از مهم ترین مزایایی که وجود دارد فن ها برای خنک کردن می باشند.

تمامی سیستم های الکترونیکی که در حالت فعالیت قرار دارند می توانند پس از مدتی گرمای بیش از اندازه ای را تولید کنند که حذف این گرما کار چندان ساده ای نخواهد بود و به مرور زمان در صورتی که این گرما ماندگار شود می تواند به سیستم های داخلی آسیب جدی را وارد آورد. بر همین اساس یکی از راه کارها و یکی از ابزارهای مورد استفاده ای که قرار دارد در خصوص تمیز کردن فن های لپ تاپ بوده که به مرور زمان بر اثر استفاده با گرد و غبار نیز آلوده خواهد شد و ماندگاری و تمیز نکردن آن کار را سخت تر می کند.

فن های لپ تاپ را تمیز کنید!

اگر قصد دارید تا فن های لپ تاپ خود را تمیز کنید در ابتدا باید لپ تاپ را بر گردانید. فن ها معمولا در قسمت داخلی لپ تاپ جا گذاری شده اند. به هیچ وجه از جاروبرقی با هوایی که به سرعت می دمد برای تمیز کردن این فن ها استفاده نکنید زیرا به شدت آسیب زننده هستند. در صورتی که از جاروبرقی برای این کار استفاده کنید یکی از نتایج نامطلوب پس از استفاده به وجود آمدن الکتریسیته ای است که در حالت ساکن قرار دارد و در این صورت اجزای داخلی لپ تاپ شما را خراب می کند.

پیش از تمیز کردن فن های لپ تاپ ، این وسیله را در حالتی قرار دهید که کاملا خاموش باشد و در نهایت باتری که در پشت آن قرار دارد را جدا کنید. برای این که گرد و غبار را از بین ببرید نازلی وجود دارد که تا هر اندازه فرو می رود می توانید از آن برای دمیدن هوا استفاده کنید. برخی از مواقع می توانید از اجسام بلند و نازکی استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از آن فن های موجود را تمیز کنید. اما به شدت این موضوع را مدنظر خود قرار دهید که هریک از این اجسام به سیستم داخلی آسیبی وارد نکنند.

بیشتر بخوانید :  اموزش ظاهر کردن فایل یا پوشه در سیستم‌عامل‌های گنو لینوکس
فن های لپ تاپ را تمیز کنید!

 برای اینکه دسترسی کاملی را به این بخش داشته باشید می توانید با استفاده از پیچ گوشتی های مخصوص باز کردن قطعات الکترونیکی که در انواع و اشکال گوناگون هستند این باز کردن را انجام دهید. پس از آن پیچ ها را در جایی قرار دهید تا گم نشوند. حالا می توانید به آسانی قسمت رو را برداشته و فن های مربوط به لپ تاپ را ببینید. برخی از مواقع این فن ها پلاستیکی اما برخی از مواقع هم از نوع فلزی  طراحی شده اند. در هریک از مدل های لپ تاپ فن ها به طریق خاصی باز می شوند ، بنابراین مدل لپ تاپ خود را در اینترنت سرچ کنید تا با فن آن آشنا شوید.

استفاده از یک برس کوچک یا دستمال گرد گیر و در نهایت استفاده از هوای فشرده می تواند در امر تمیز کردن به شما کمک زیادی کند. سعی کنید تا در صورت استفاده از هوای فشرده این هوا به قطعات الکترونیکی بیش از اندازه نزدیک نشود زیرا می تواند خرابی هایی را به وجود آورد.

نظر شما درباره تمیز کردن فن های لپ تاپ چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.