فیس اپ از اپلیکیشن به تهدید امنیتی تبدیل می شود!

فیس اپ از اپلیکیشن به تهدید امنیتی تبدیل می شود!

از برنامه های روتینی که هم اکنون در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد می توانیم به فیس اپ اشاره کنیم. این برنامه در حال حاضر به عنوان یک تهدید امنیتی در دست بررسی است.

فیس اپ برنامه ای است که می تواند سبب پرکردن وقت شما از نظر سرگرمی باشد ، بنابراین بسیاری از افراد در جهان از این برنامه بهره می برند تا وقت خود را پر کنند ، اما غافل از آنکه این برنامه توانایی آن را دارد که در زمان بسیار کوتاهی اطلاعات مربوطه را فاش کند. بر همین اساس می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که پیش از استفاده از هر برنامه ای باید به دقت اثراتی که بر روی سیستم امنیت برجای می گذارد را بررسی نماییم.

فیس اپ از اپلیکیشن به تهدید امنیتی تبدیل می شود!

فیس اپ برنامه ای بوده که به احتمال بسیار زیاد یک ارتباطی با کشور همسایه در مرز آبی یعنی روسیه برقرار می کند. بنابراین هر کشوری که در حال استفاده از این محصول بوده باید این احتمال خطر را جدی بگیرد و برای آن چاره ای در نظر داشته باشد. بسیاری از افراد مشهور در دنیا از افرادی هستند که برنامه فیس اپ بر روی گوشی آن ها نصب شده است و هر بار شکل های متنوعی از خود را نمایش می دهند. بنابراین این موضوع بسیار مهم است که ما چه رفتارهایی از خود نشان داده و چه اطلاعاتی را در درون گوشی خود داریم.

این بررسی از سوی اف بی ای در آمریکا انجام شده تا در نهایت بتوان انتظاراتی را برای آن در نظر گرفت. یعنی موضوع آنقدر مهم است که این سیستم بررسی امنیت وارد عمل شده و به جزئیات آن پرداخت. در این برنامه کاربر مورد نظر تصویری از عکس خود را به ثبت می رساند. اما موضوع به همین جا ختم نمی شود. برنامه تصویر مربوط به وی را تغییر می دهند یعنی با استفاده از ویژگی پیر کردن و یا لبخند زدن شکلی کاملا متفاوت را برای او به وجود می آورد.

فیس اپ از اپلیکیشن به تهدید امنیتی تبدیل می شود!

از سوی اف بی ای این برنامه و برنامه هایی مشابه و از این قبیل این توانایی را دارند که یک تهدید باشند ، یعنی تنها برنامه فیس اپ نبوده و برنامه هایی که با همین خاصیت در حال فعالیت هستند هم می توانند گزینه ای برای تهدید به شمار روند. حریم خصوصی در تمامی برنامه ها باید به نوعی رعایت شود ، در غیر این صورت ورود هر نوع عامل خطری را امکان پذیر می کند. این برنامه ها با تبلیغاتی که دارند تصاویر منتشر شده از کاربران را بدون حیف درصدی از امنیت به اشتراک می گذارند.

بیشتر بخوانید :  واتس اپ و آشنایی با افزونه جدید آن

نظر شما درباره تبدیل فیس اپ از اپلیکیشن به تهدید امنیتی چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.