فیلتر blue light چیست و چه کارایی دارد؟

فیلتر blue light چیست و چه کارایی دارد؟

یکی از بهترین فیلترهایی که می توانیم آن را برای کاهش تأثیرات بد موبایل از نظر دیداری بر روی چشم های خود بدانیم فیلتر مربوط به blue light خواهد بود.

blue light همانطور که می دانید نوعی چراغ با رنگ آبی خواهد بود که در گوشی های اندرویدی می توانید به راحتی این فیلتر را جستجو کنید و در نهایت آن را فعال یا غیرفعال کنید. در صورتی که در زمره ی افرادی هستید که در هنگام خواب پس از نگاه کردن به صفحه ی گوشی با اختلال در بینایی مواجه می شوید یا آنکه بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی را برجای می گذارد بهتر است تا هرچه سریع تر این فیلتر را بر روی گوشی خود نیز فعال نمایید.

فیلتر blue light چیست و چه کارایی دارد؟

این فیلتر می تواند نور خروجی برای دیدن را بر روی گوشی ما تنظیم کند به نوعی که بتوانید با استفاده از آن زمان استفاده از گوشی خود را اندکی بالا ببرید. این شاید برای کسانی که با گوشی های خود بسیار زیاد کار می کنند از نظر تأثیر بر روی کیفیت خواب بسیار اهمیت داشته باشد. پس به این دسته از کاربران حتما توصیه می شود.

در گوشی هایی که از نوع آیفون هستند و با آی او اس در حال کار کردن هستید این قابلیت را با گزینه دیگری برای شما فراهم می کنند که از آن به عنوان  Night Shift یاد خواهند کرد. بنابراین می توانید با استفاده از چنین ویرایشگر نوری رنگ هایی که سبب اذیت شدن چشم ها می شود و غالبا از نوع رنگ های گرم هم هستند  را کنترل نمایید و به رنگ سرد یعنی آبی تبدیل کنید. معمولا این قابلیت را برای شب تنظیم می کنند که بری مطالعه و . . . بسیار مناسب است. برای این منظور به تنظیمات بروید و بر روی روشنایی گوشی خود کلیک نمایید و در نهایت بر روی این گزینه یعنی Night Shift کلیک کنید.

بیشتر بخوانید :  اموزش چگونه نسخه پیش نمایش ویندوز 10 را از طریق فلش مموری نصب کنیم
فیلتر blue light چیست و چه کارایی دارد؟

  در صورتی که قصد دارید تا در زمانی خاص این قابلیت برای شما فعال شود می توانید بازه زمانی را برای آن تعریف کنید که معمولا برای این منظور از  Scheduled استفاده می شود. ساعتی که این حالت کارایی دارد از عصر تا صبح حدود ساعت ۷ خواهد بود.

در برخی از گوشی های همراه برای آنکه دسترسی سریع تری به این گزینه ها یعنی نور آبی در وشی خود داشته باشید در منوی نوتیفیکیشن ها در بالا این گزینه را به عنوان یک فیلتر وارد نموده اند. حتی خود شما هم می توانید این قابلیت را به منوی بالایی دستگاه اضافه نمایید. در گوشی های مختلف این قابلیت با نام های مختلفی وجود دارد به عنوان مثال در اچ تی سی با حالت شب و در ال جی با حالت Comfort View و در هواوی با مراقبت از چشم ها نامگذاری شده اند.

نظر شما درباره فیلتر blue light چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.