معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپ

معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپ

شبکه اجتماعی واتس اپ یکی از شبکه های رایج و مورد استفاده در بین مردم است ، اما تعداد کاربران در این شبکه بسیار کم است و این تعداد پایین دلیلی با خود به همراه دارد.

از جمله ابتدایی ترین مشکلات در رابطه با نحوه شناسایی شبکه اجتماعی واتس اپ می باشد. معمولا در سیستم های مختلف پیام رسان حتی حضور نداشتن در گروهی می تواند به تغییر شماره های رخ داده در آن منجربه شود ، یعنی شما از شماره ی جدید دوست خود مطلع خواهید شد ، اما در رابطه با شبکه اجتماعی واتس اپ چنین امکانی وجود ندارد ، شما تنها باید در گروه مخاطب های او باشید تا بتوانید از شماره ی جدید وی باخبر شوید. به لیست مخاطبین واتس اپ نگاهی بیاندازید ، قطعا با شماره ها و تصاویر عجیبی روبه رو خواهید شد که شاید تاکنون آنها را ندیده باشید .

معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپشما در زمان استفاده از تلگرام ، اینستاگرام و . . . نیازی ندارید تا چند حساب ایجاد کنید ، بلکه با همان یک حساب کاربری خود می توانید به آسانی با پیام های مختلف سیستم نیز آشنایی داشته باشید. اما در رابطه با واتس اپ برای آنکه بتوانید همزمان از یک حساب خود هم در سیستم موبایل ، هم در سیستم کامپیوتر و هم در سایر سیستم ها استفاده کنید باید کمی صبر کنید. زیرا هریک از این دستگاه ها حسابی جداگانه دارند و شما نمی توانید با یک حساب به آنها وارد شوید. این یکی از معایب بزرگ در شبکه اجتماعی واتس اپ است و به همین دلیل شما نمی توانید همزمان از سیستم دسکتاپ خود برای سهولت در پاسخ دهی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :  مسدود کردن واتس اپ در اندروید

شما نمی توانید بدون هیچ مشکلی از نسخه تحت وب واتس اپ استفاده کنید. زیرا واتس اپ بررسی می کند که آیا همزمان نسخه گوشی شما فعال است یا خیر ، در این صورت اشکالی ندارد ، اما اگر فعال نباشد قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. همزمان از هر دو ترافیک شما کاسته می شود ، بنابراین بهتر است تا از همان نسخه نصب شده بر روی گوشی خود نیز استفاده نمایید.

معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپمتأسفانه یکی از دیگر عیب های استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپ ایمن نبودن آن است. شما نمی توانید تمامی اطلاعات خود بر روی این سیستم قرار دهید و هیچ تغییری را مشاهده نکنید. اطلاعات معمولا بر روی سایر شبکه ها به نوعی رمزگذاری می شود و تنها شما می توانید به آنها دسترسی داشته باشید اما در رابطه با واتس اپ هر سیستم دیگری نیز می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد و این خود یکی از مهم ترین معایب به شمار می رود. پس عکس ها و ویدیوهای خود را از این سیستم پاک کنید و اجازه ی دسترسی به آن را ندهید.

شما در زمان نوشتن پیام های خود هستید ، بارها پیام ها را می نویسید و آنها را حذف می کنید ، در حالی که در شبکه های اجتماعی دیگر قابلیتی با نام ویرایش به شما داده شده است. اما در واتس اپ هیچ امکانی برای ویرایش به شما داده نمی شود این خود یکی از بزرگترین معایب آن به شمار می رود. شما به ناچار باید بارها بنویسید و حذف کنید تا بتوانید به پیام واقعی خود دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید :  تفاوت ADSL با VDSL در چیست؟

معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپیکی از بزرگترین شاهکارهای شبکه اجتماعی واتس اپ در رابطه با گروه های آن است. معمولا گروه هایی که در آن تشکیل می دهید هیچ گاه توانایی یک گروه اصلی را ندارد و شما را با چالش های بسیاری همراه می سازد. به عنوان مثال یوزرنیمی وجود ندارد و شماره موبایل شما برای همه ی افراد قابل نمایش است. علاوه بر آن مدیرگروه نمی تواند گروه خود را حذف کند. راهی برای ثبت نام کردن در کانال یا گروه وجود ندارد و بسیاری از مشکلات دیگر که می تواند نارضایتی را برای کاربران به وجود آورد.

نظر شما درباره معایب استفاده از شبکه اجتماعی واتس اپ چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.