نحوه ارسال نمودن لوکیشن در تلگرام

نحوه ارسال نمودن لوکیشن در تلگرام

امروزه گم شدن در یک مکان هیچ معنایی ندارد زیرا با استفاده از برنامه های موجود همانند شبکه های اجتماعی و حتی گوگل مپ می توانید لوکیشن خود را برای افراد ارسال نمایید.

در گذشته در برخی از برنامه ها هر زمان که فردی بر اساس جی پی اس خود آنلاین بود ، آخرین لوکیشن او نیز مشخص شده و سایر افراد می توانستند از آخرین مکان او باخبر شوند. اما این کار نیاز دارد تا حتما جی پی اس یا مکان نمای خود را نیز روشن کنید ، در غیر این صورت نقشه ای برای شما مشخص نخواهد شد. با استفاده از جی پی اس و نقشه های متنوعی که مشاهده می کنید مکان اصلی شما بر روی نقشه تعیین خواهد شد و مختصات جغرافیایی آن هم تعیین می شود.

نحوه ارسال نمودن لوکیشن در تلگرام

اما در مواقعی که اینترنت شما یاری نمی دهد و شاید تصویر مربوط به گوگل مپ به وضوح دیده نشود می توانید از طریق راحت ترین گزینه یعنی شبکه های اجتماعی همانند واتس اپ یا تلگرام برای ارسال آخرین وضعیت مکانی خود اقدام نمایید. در تلگرام ارسال نمودن لوکیشن کار چندان سختی نیست و به راحتی یان کار صورت می پذیرد. این قابلیت هم می تواند وضعیت شما را به دیگران اطلاع دهد ، هم این که در پیامی که لوکیشن قرار دارد به راحتی آن را پیدا کنید و به مکان مورد نظر بروید.

 برای این کار در ابتدا برنامه تلگرام خود را باز نموده و آخرین به روزرسانی آن را انجام دهید. پس از این کار باید جی پی اس مربوط به گوشی را هم در حالت روشن قرار دهید تا مکان شما بر روی نقشه تعیین شود. این کار از طریق نوار ابزاری که در گوشی در قسمت بالایی بوده یا حتی از طریق تنظیمات هم قابل اجرا خواهد بود. پس از اطمینان از فعال شدن آن می توانید به مراحل بعدی بروید. 

بیشتر بخوانید :  برنامه CLOCK چه تفاوتی با برنامه های عادی دارد؟

نحوه ارسال نمودن لوکیشن در تلگرام

 در قسمتی که پیام های فردی خود را ارسال می کنید وارد شوید. گزینه ای را در قسمت پایین برای ارسال پیام مشاهده می کنید که با نام Attach مشخص شده ، این بخش را انتخاب نمایید. در همین بخش گزینه های متنوعی را مشاهده می کنید که برای چسباندن فایل های مختلف ویدئویی ، تصویری ، سند و لوکیشن خواهد بود. بنابراین گزینه ی مورد نظر یعنی Location را انتخاب نمایید.

 دو راه پیش روی شما قرار می دهد که در ابتدا لوکیشنی است که در حال حاضر در آن قرار دارید و گزینه بعدی لوکیشن لایو یا زنده خواهد بود. در این حالت دوم هر زمان که شما تغییر کنید ، این لوکیشن هم به خودی خود تغییر خواهد کرد ، اما در حالت اول تنها یک منطقه را نشان می دهد و در صورتی که شما تغییر مکان دهید مکان دوم مشخص نمی شود. این لوکیشن می تواند تا چند ساعت در حالت مشاهده قرار داشته باشد که این زمان بر عهده شما خواهد بود ، نهایتا تا هشت ساعت این زمان باقی خواهد بود.

نظر شما درباره نحوه ارسال نمودن لوکیشن در تلگرام چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.