نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز 10

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز ۱۰

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز 10

همان طور که میدانید ، مایکروسافت تا به حال نسخه های مختلفی از سیستم عامل ویندوز منتشر کرده است که هر کدام از آن ها نام مخصوص به خود را دارند ، که از بین آن ها نسخه های windows 7 ، windows XP ، windows vista و windows 10 شناخته شده ترین نسخه های ویندوز هستند .

ولی جالب است بدانید که تقسیم بندی ویندوز ها به این جا ختم نشده و هریک از نسخه های منتشر شده ، شماره ساخت های متفاوتی دارند که در هر کدام از آن ها برخی باگ ها برطرف شده یا دارای بسته آپدیت برای سیستم عامل هستند.

دانستن این شماره ساخت ها برای برخی از کاربران مهم بوده و برای اجرای برخی دستورات ، کاربر نیاز به دانستن شماره ساخت ویندوز خود میکند.

در این پست قصد داریم تا نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز ۱۰ را به شما آموزش دهیم ؛ با مکس همراه باشید.

 

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز ۱۰

 

دسترسی به شماره ساخت و اطلاعات سیستم عامل از طریق ابزار About Windows

بخش About Windows یکی از ابزاهایی است که در تمام نسخه های ویندوز قرار داده شده است که امکان مشاهده شماره ساخت و نوع سیستم و … را به کاربر عرضه میکند

برای دسترسی به این ابزار ، کلمه winver را در قسمت سرچ کورتانا جستجو کرده و آن را اجرا کنید.

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز 10

 

پس از آن ، پنجره ای ماندد تصویر زیر برایتان به نمایش درخواهد آمد که اطلاعات مورد نظر را میتوانید از طریق آن به دست آورید.

بیشتر بخوانید :  آموزش افزودن میانبر های پاور در ویندوز 10

 

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز 10

 

هم چنین راهی دیگر برای دسترسی به ابزار  About Windows بدون نیاز به جستجو از طریق کورتانا وجود دارد ، برای این کار کافی است مسیر  C: > Windows  >  System32 را دنبال کرده وسپس از بین آیتم های موجود ، مانند تصویر زیر ، نرم افزار winver را اجرا کنید.

 

نحوه اطلاع از شماره ساخت ویندوز 10

در ادامه میتوانید نظرات خود را با مجله تکنولوژی و فناوری مکس به اشتراک بگذارید.