وبسایت مکس

نحوه ی تمیز کردن ساعت اپل

نحوه ی تمیز کردن ساعت اپل

ساعت اپل یکی از ساعت های بسیار زیبایی می باشد که در نسل جوان از آن استفاده می شود. تمیز کردن این ساعت بسیار حساس نیاز به آموزش دارد که در این مطلب قصد آموزش آن را داریم.

نحوه ی تمیز کردن ساعت اپلساعت اپل ساعتی است که معمولا در محیط های آبی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ساعت برخلاف ساعت های دیگر مقاومت زیادی در برابر این تغییرات دارد و بر همین اساس شما می توانید در چنین محیط هایی از ساعت اپل خود به جای ساعت های معمولی استفاده کنید.

برای تمیز کردن ساعت اپل حساس باید توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی و گرمایشی بر روی این قطعه استفاده نکنید. زیرا چنین موادی می تواند به شدت وسیله را با مشکل مواجه کند. پس سعی کنید از مواد معمولی و دستمال ضد خش استفاده کنید. شاید در ساعت های دیگر بتوانید به راحتی از مواد شوینده استفاده کنید اما در خصوص ساعت اپل نیاز است تا مراقبت های خود را بیشتر کنید. زیرا مواد مختلف می تواند اثر سایشی را بر روی این قطعه گذاشته و در عملکرد اصل آن اختلال ایجاد نماید. جنس ساعت اپل از موادی می باشد که حتی با یک تمیز کردن ساده هم می توانید از برق افتادن آن لذت ببرید.

نحوه ی تمیز کردن ساعت اپلدستمالی که باید برای تمیز کردن ساعت اپل خود مورد استفاده قرار دهید دستمال نرم و به اصطلاح میکروفایبر می باشد. در کنار این دستمال مقدار کمی از آب را قرار دهید. سعی کنید آبی که در کنار خود برای تمیز کردن ساعت اپل از آن استفاده می کنید آب بدون ناخالصی و به اصطلاح آب تقطیر شده باشد. آب های معمولی در داخل خود مقدار کمی از مواد شیمیایی را دارند که این مواد در برابر صفحه حساسی همانند این ساعت عملکرد متضادی داشته و منجربه به آسیب شود. تمیز کردن ساعت خود را زمانی انجام دهید که در حالت خاموش قرار دارد. سعی کنید که قسمتی از پارچه شما حالت خشکی خود را حفظ کند تا در مرحله بعدی حالت رطوبت را با کمک آن حذف نمایید.

بیشتر بخوانید :  با 2 ترفند جالب CMD آشنا شوید .

برای آنکه بتوانید مواد سرسخت موجود بر روی ساعت خود را پاک کنید نیاز است تا در ابتدا آب شیر اصلی کمی گرم باشد سپس می توانید ساعت خاموش را در زیر آب روشن کنید و کمی فشار دهید. در این حالت آب می تواند مواد موجود را با استفاده از یک پارچه پاک کند. پس از آن از پارچه میکروفایبر در جهت خشکی کامل استفاده کنید.

نحوه ی تمیز کردن ساعت اپلسعی کنید تا ساعت اپل خود را با استفاده از بندهای پلاستکی تزیین نمایید.  استفاده از بندهای چرب در ساعتی که معمولا در آب قرار دارد بی فایده می باشد. زیرا چرم در آب به مرور زمان تغییر کرده و زیبای خود را از دست می دهد. پس سعی کنید تا از بندهای پلاستکی استفاده کنید و این بندها را در فاصله های زمانی کوتاه توسط کمی آب نسبتا گرم ، مسواک نرم و صابون تمیز کنید. سعی کنید بند ساعت خود را بر روی مکانی نرم همانند حوله قرار دهید تا بتوانید از طریق آن همزمان به خشک شدن آن کمک نکنید.

 

نظر شما درباره نحوه ی تمیز کردن ساعت اپل چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.