نرم افزار تلگرام

نرم افزار تلگرام نامی آشنا برای همه ی ایرانیان

این روزها کمتر کسی را پیدا می کنید که از نام نرم افزار تلگرام حرفی برای گفتن نداشته باشد. از نوجوان تا پیر ، همه و همه از این نرم افزار با سرعت برای تبادل پیام استفاده می کنند. بر اساس تجربیات به دست آمده نسبت به سایر نرم افزار ها ، نرم افزار تلگرام بیشترین سرعت را داشته و به نوعی به صرفه تر خواهد بود.
نام فارسی تلگرام در واقع از همان نام انگلیسی Telegram کپی شده است. این نرم افزار هر چند وقت یکبار خود را به روزرسانی می کند و در هر ورژن جدید آن امکاناتی بی نهایت کاربردی نیز نهفته است. به همین دلیل هنوز هم که هنوزه نرم افزار تلگرام بعنوان یکی از پرطرف داران نرم افزارها در انواع گوشی با سیستم عامل اندروید ، ios و . . . کاربرد دارد. حتی اگر دسکتاپ کامپیوترها ، لپ تاپ ها و . . .را مشاهده کنید ، در اغلب آنها آیکون این نرم افزار قرار دارد. نرم افزار تلگرام آنقدر عمومی شده است که حتی در رسانه ها هم به نوعی به تبلیغ آن می پردازند . حتی اغلب کسب و کارهای اینترنتی هم از همین نرم افزار برای تبادل اطلاعات ، فایل ها ، عکس ها ، صدا و . . . بهره می برند.

زمانی که یک نرم افزار به اصطلاح عامیانه اسمی از خود به در می کند ، همیشه افرادی هستند که از این قابلیت ها استفاده کرده و به نوعی به سود می رسند. مثلا مدیران برخی از کانال های تلگرام که درآمدهای بسیاری از این نرم افزار به صورت روزانه از طریق قرار دادن تبلیغات در کانال خود به دست می آورند. برای ارتباط و اتصال به تلگرام باید حتما یک راه اینترنتی از طریق اینترنت خانه یا از طریق اینترنت گوشی خود داشته باشید. تلگرام برخلاف برخی از برنامه ها که قابلیت ها زیادی هم ندارند ، به صورت کاملا رایگان به شما خدمات می دهد. این نکته یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار تلگرام محسوب می شود.

بیشتر بخوانید :  حذف شدن پیام رسان سروش از شایعه تا واقعیت!

نرم افزار تلگرام

ورود نرم افزار تلگرام به زندگی برخی از افراد خواب و خوراک را از آنها سلب کرده است. این نرم افزار جای محبت ها و صحبت های درون خانواده ای را پر کرده است. مزیت دیگر این نرم افزار برقراری دوستی های پایدار از طریق ساخت گروه می باشد. مثلا فرض کنید دو دوست دبیرستانی که هم اکنون سن و سالی از آنها گذشته است همدیگر را می بینند ، این دو شماره ی افراد دیگری را دارند و به همین صورت زنجیروار تعداد افراد زیاد می شود. یک نفر مسئول ساخت گروه شده و این اعضا را در کنار هم جمع می کند. این خود نوعی بازآفرینی خاطرات و تغییر روحیه در انسان است.

این نرم افزار در ایران به سرعت فراگیر شد و شاید به جرأت بتوان گفت که هیچ پیام رسانی همچون نرم افزار تلگرام با این سرعت زیاد در زمان اندک وجود نداشته است.

اخیرا گمانه زنی هایی درباره ورود یک نرم افزار دیگر که همانند تلگرام کار می کند در فضای مجازی ایران نیز وجود دارد. در خصوص این موضوع که آیا نرم افزار سروش جایگزینی برای تلگرام است یا خیر با وزیر ارتباطات صحبت شد. ایشان گفتند که تا هم اکنون هیچ نرم افزاری نمی تواند جای تلگرام را پر کند و بعید است که در آینده این اتفاق بتواند رخ دهد.

بنا به علاقه ی مردم هریک از آنها هر کدام از نرم افزارها را که دوست داشته باشند انتخاب می کنند و دیگر اجباری در این زمینه وجود ندارد . با توجه به بررسی فعالیت های تلگرام می توان وار بود که این نرم افزار وارد پروسه فیلتر شدن نشود.اما در صورتی که در زمان باقی مانده تا انتخابات هر یک از نرم افزارها اعم از تلگرام ، اینستاگرام ، لاین و . . . خارج از ضوابط قانونی کشور فعالیت داشته باشند و امنیت کشور را به خطر بیاندازند با آنها برخورد شده و از دسترس عموم کشور خارج خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  چگونه کسانی که ما را در اینستاگرام آنفالو کردند پیدا کنیم؟

پس مردم نباید به شایعات موجود در خصوص از بین رفتن تلگرام و روی کار آمدن سروش گوش کنند. زیرا هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته و با وضع موجود صورت نخواهد گرفت. در صورتی که شکلی در روند کار این نرم افزار وجود داشته باشد از طریق رسانه ها پیگیری و به اطلاع عموم مردم ایران رسانده می شود.