هارد اکسترنال خود را با رمز محافظت نمایید!

هارد اکسترنال خود را با رمز محافظت نمایید!

همانطور که اطلاع دارید یکی از مهم ترین اتفاقات موجود را می توان حفظ اطلاعات داخلی با استفاده از رمزگذاری حتی برای هارد اکسترنال در نظر داشت.

افرادی که نیاز دارند تا با استفاده از انواع وسایل مربوط به سیستم های الکترونیکی تبادل داده های خود را انجام دهند باید به این فکر هم باشند که یکی از بهترین موارد استفاده از آن هارد اکسترنال خواهد بود. هارد اکسترنال در زمره ی هاردهایی قرار دارد که رفته رفته می تواند توانایی ذخیره کردن را بالا ببرد. یعنی شما هرآنچه که نیاز دارید را بدون ترس از پرشدن حافظه و . . . در داخل آن بریزید.

هارد اکسترنال خود را با رمز محافظت نمایید!

فلش مموری ها معمولا حجم محدودی دارند و نمی توانید بیشتر از آن میزان را برای خود ذخیره کنید ، بنابراین بهتر است تا از منبعی دیگر کمک بگیرید که بتوانید جابجا کنید. به عنوان مثال هارد اکسترنال فضایی عالی برای دریافت اطلاعات مربوط به فیلم و . . . می باشد. در صورتی که اطلاعات با ارزشی دارید می توانید با رمزگذاشتن بر روی هارد خود آن را از هر نوع خطری محفوظ نگاه دارید و در نتیجه اطمینان حاصل کنید.

فرقی ندارد که برند مربوط به فلش مموری شما از چه نوعی است ، در هر صورت می توانید به آسانی رمز را قرار دهید. این فعالیت در ویندوز ۷ به بالا قابل انجام خواهد بود. تنها کافی است تا هارد را به سیستم خود متصل نمایید و سیستم را روشن کنید. Bitlocker گزینه ای است که می تواند رمزگذاری را برای شما آسان تر کند. البته برای افرادی که دوست دارند تا با استفاده از نرم افزار این کار را انجام دهند ، امکان استفاده وجود دارد.

هارد اکسترنال خود را با رمز محافظت نمایید!

پس از اتصال هارد به دستگاه خود می توانید در قسمتی که برای جستجو کردن وجود دارد  BitLocker را بزنید. Removable data را قطعا مشاهده کرده اید ، در فاصله ی چند ثانیه بعد هارد اکسترنال شما قابل رویت خواهد بود. حالا پس از انتخاب آن می توانید   Turn On BitLocker زده و قابلیت فعال سازی آن را انجام دهید. حالا در جایی که برای انتخاب پسورد مشاهده می کنید گزینه ی فعال سازی وجود دارد. می توانید با استفاده از گزینه های بعدی و . . . این فعال سازی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید :  بررسی اپلیکیشن تیمی بقچه

 حال باید بر روی Save the recovery key to a file بزنید تا تغییرات جدید اعمال شده نیز فعال شود. در مرحله ی بعد مشاهده می کنید که رمز بر روی هارد شما قرار گرفته و از این پس برای بازگشایی آن باید بر روی رمز بزنید و آن را وارد نمایید.

نظر شما درباره  رمز هارد اکسترنال چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.