واتس اپ طلایی و خطر هک شدن

واتس اپ طلایی و خطر هک شدن

واتس اپ اخیرا کارهای را در زمینه ی فریب دادن کاربران خود انجام داده که به تازگی این شیوه ی فریب کارانه آن فاش شده است و بسیار هم اهمیت دارد.

برخی از مواقع در شبکه های اجتماعی اتفاق هایی رخ می دهد که می تواند شرایط را به گونه ای تغییر دهد و در حقیقت مشکلاتی را برای امنیت کاربران نیز به وجود آورد. در رابطه با واتس اپ هم اخیرا چنین اتفاقی رخ داده و عملا میتوان به این موضوع اشاره نمود که امنیت کاربران این سیستم اجتماعی به گونه ای در خطر است. این شویه شاید تاکنون انجام نشده باشد اما برای اولین بار از سوی واتس اپ به اجرا رسیده است که باید مورد پیگیری قرار گرفته و به سرعت نیز حل شود.

واتس اپ طلایی و خطر هک شدنیکی از جدیدترین آپدیت ها یا به روزرسانی هایی که برای شبکه اجتماعی واتس اپ وجود دارد واتس اپ گلد می باشد ، در این شبکه اجتماعی پرطرفدار این پیام به اشتراک گذاشته شده که به هیچ عنوان از نمونه به روزرسانی شده واتس اپ استفاده نکنید. این نمونه را واتس اپ گلد می نامند. در رابطه با این به روزرسانی که از نوع جعلی می باشد هشدارها جدی است. در این پیام بهتر است که وارد نشوید زیرا به سرعت می تواند شما را به سایتی متصل کند که بدافزار در آن قرار دارد. در چنین شرایطی هکرهای حرفه ای می توانند موبایل کاربران را به صورت پیشرفته در اختیار خود قرار دهند و هرآنچه که در آن وجود دارد را در اختیار بگیرند.

بیشتر بخوانید :  امن بودن پیام ها در بیسفون

بنابراین این احتمال وجود دارد که شما در مدت زمان کوتاهی بتوانید اطلاعات شخصی خود را از دست بدهید و هکرها برای بازگرداندن این اطلاعات در نسخه ی جعلی از شما طلب مبلغی کنند. زمانی که یک هکر به موبایل شخصی شما دسترسی داشته باشد دیگر نمی توانید آن را از این سیستم حرفه ای جدا کنید زیرا به جرأت هرآنچه که در گوشی شما وجود دارد در سیستم آن نیز قابل رویت خواهد بود.

واتس اپ طلایی و خطر هک شدناین ترفندی که برای هک نمودن کاربران از آن استفاده می شود در ابتدا در سال ۲۰۱۶ نیز دیده شده و حالا پس از سه سال دوباره تکرار شده است. پس دقت کنید که اگر پیامی این چنینی مبنی بر ورود به یک نوع طلایی واتس اپ در اختیار شما قرار گرفته است بهتر است که از ورود کردن به آن صرف نظر کنید و اطلاعات خود را به صورت شخصی نگه دارید.  متأسفانه متنی که در این پیام وجود دارد شاید کاربران را ایجاب کند که به آن راه پیدا کنند زیرا در حالت فعلی به شما گفته می شود که نباید به این سیستم وارد شوید اما برخی از افراد دوست دارند تا به این سیستم جدید راه یابند که متأسفانه باید هزینه ی مربوط به کنجکاوی خود را بپردازند.

در به روزرسانی جعلی از واتس اپ طلایی این امکان همواره برای شما وجود دارد که پیام های خود را از نوع ویدئویی نگه دارید ، همچنین عکس هایی را نیز همزمان بفرستید و علاوه بر آن هر پیامی که دارید را حذف کنید.  در هر صورت اگر پیامی این چنینی را مشاهده نموده اید بهتر است که آن را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید :  مکالمه ویدئویی در اینستاگرام و واتس اپ

 

نظر شما درباره واتس اپ طلایی و خطر هک شدن چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.