ویبو

ویبو ، نامی همیشه ماندگار در چین

ویبو نام یک شبکه ی اجتماعی در چین است که امروزه بسیاری از افراد چینی برای عقب نماندن از فضای مجازی در آن عضویت دارند. در این شبکه هم همچون توییتر شما می توانید پست های دلخواه خود را همراه با کپشن مناسب به اشتراک بگذارید و کاربران چینی هم از آن استفاده نمایند.در ایران شبکه های اجتماعی جدید که محصول همین وطن می باشند همچون سروش و . . . وجود دارد که ساخت همین وطن می باشد و همچون فسبوک فیلتر شده نیست. در کشور چین فیلترینگ بسیار شدید تر از ایران است و به همین دلیل کاربران چینی تصمیم گرفته اند تا از همان شبکه های اجتماعی داخلی استفاده نمایند ، زیرا این نوع شبکه های اجتماعی کم هزینه تر و راحت تر می باشد.

ویبو نامی است که در بین شبکه های اجتماعی موجود در چین نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب نموده است و ساخت کشور چین است و به همین دلیل افراد داخل این کشور منعی برای استفاده از آن ندارند. خبرهای اخیر نشان دهنده ی آن است که ویبو از بسیاری شبکه های اجتماعی دیگر در چین پیشی گرفته است و با سرعت بالای خود خدمات خوبی را به کاربران ارائه می نماید.

ویبو

شبکه های اجتماعی گسترده ترین رسانه هایی هستند که دست به دست در بین مردم وجود دارد و خبرهای خوب و بد به سرعت از این طریق به دیگران خبر داده می شود . خبرهایی کذب هم در میان این خبرها وجود دارد که ممکن است برخی از افراد را دلخور نماید. یکی از شایع ترین خبرهای کذب فوت کردن هنرمندان عزیز کشور ما و یا دیگر کشورها است که امروزه از این موضوع برای بازی با احساسات مردم بسیار استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :  واتس اپ طلایی و خطر هک شدن

استفاده از فناوری های جدید بسیار مطلوب است ، اما به شرطی که این فناوری مانع از زندگی کردن ما نشود و ، زندگی بسیاری از افراد را رو به تباهی نکشاند. به همین دلیل چین بسیاری از راه ها برای ارتباط با کشورهای بیگانه را از طریق اینترنت و به صورت مجازی بر روی مردم این کشور بست و پس از اعتراض های بسیاری که مردم این کشور داشتند ، این کشور سیستم های داخلی را راه اندازی کرد تا بتوانند نظارتی هم بر روی فعالیت های موجود داشته باشند.

با توجه به اینکه نه تنها در چین ، بلکه امروزه در تمام دنیا تب استفاده از گوشی و اینترنت و گشت و گذار در فضای وب به راهی برای پرکردن وقت های خالی تبدیل شده است ، این انتظار را نباید از مردم داشته باشیم که در برابر ناملایمتی ها سکوت کنند. آنها خواهان ارتباط با دنیای مجازی هستند و با مسدود کردن شبکه های اجتماعی نمی توان ارتباط مردم کشور را قطع نمود. زیرا امروزه راه های مختلفی برای برقراری ارتباط وجود دارد که پس از سال ها ، شاید متوجه حضور آن در کشور خود باشیم.

اما کشور چین در ویبو نهایت سرعت و دقت را به همگان نشان داده و این شبکه ی اجتماعی به دلیل عدم قطعی و استفاده آسان از آن به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در چین مبدل گشته است و علاقمندان به آن هم کمال رضایت و تشکر را از مسئولان مربوطه به دلیل راه اندازی این سیستم داخلی دارند و روز به روز هم بر تعداد کاربران ویبو افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  تغییر رمز در شبکه اجتماعی اینستاگرام