پاک‌سازی کامل و رفع مشکلات انواع حافظه‌ ذخیره‌سازی

پاک‌سازی کامل و رفع مشکلات انواع حافظه‌ ذخیره‌سازی

اگر یو‌اس‌بی فلش درایو، اس‌دی کارت یا هر درایو ذخیره‌سازی دیگری درشما برای خودتون دارید که به شکل صحیح کار نمی‌کند، به اسانی می‌توان با پاکسازی، حذف پارتیشن و فرمت دوباره‌ی آن، مشکلات مربوط به حافظه‌ی ذخیره‌سازی مورد نظر را رفع کرد.

همه روزه از حافظه‌های ذخیره‌سازی متفاوتی استفاده می‌کنیم که ممکن است با گذشت زمان دچار معایب متعددی شده و عملکرد قبلی را نداشته باشند. در این مقاله تصمیم داریم تا با استفاده از پاک‌سازی کامل حافظه‌ی ذخیره‌سازی ‌که در اصطلاح وایپ (Wipe) نامیده می‌شود و حذف پارتیشن آن، مشکلات مربوط به فرمت نشدن درایو و نشان دادن اشتباه ظرفیت حافظه‌ی ذخیره‌سازی و غیره را برطرف سازیم. استفاده از این روش را می‌توان به انواع حافظه‌های ذخیره‌سازی از جمله فلش درایو، درایو حالت جامد (SSD)، درایو سخت (HDD) و اس‌دی کارت تعمیم داد.

پاک‌سازی کامل و رفع مشکلات انواع حافظه‌ ذخیره‌سازی

با استفاده از روش های که در ادامه به انها می پردازیم، قادر به حذف پارتیشن‌هایی خواهید بود که نمی‌توان با استفاده از ابزارهای معمولی همچون نرم‌افزار مدیریت دیسک (Disk Management) دارای رابط کاربری گرافیکی که به صورت پیش‌فرض در ویندوز وجود دارد، این کار را انجام داد. در فرآیند پاک‌سازی، جدول پارتیشن (partition table) دیسک مورد نظر حذف خواهد شد تا قادر به تنظیم دوباره‌ی جدول پارتیشن باشید.

هشدار: استفاده از روشی که در ادامه‌ی مقاله به ان میپردازیم  به صورت کامل و تقریبا بدون امکان ریکاوری اطلاعات، درایو ذخیره‌سازی شما را پاک‌سازی کرده و داده‌های درون آن را از بین خواهد برد. به همین دلیل قبل از انجام هر کاری از داده‌های خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. همچنین باید هنگام انتخاب حافظه‌ی ذخیره‌سازی مورد نظر جهت پاک‌سازی، نهایت دقت را به عمل آورید، زیرا انتخاب اشتباه، باعث از دست رفتن داده‌های مهم خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  با قابلیت Display Zoom در iOS آشنا شوید.

در بخش دوم اموزش به شکل کامل و تصویری به ان می پردازیم