پاک سازی اطلاعات از گوشی اندروید

پاک سازی اطلاعات از گوشی اندروید

حذف کردن اطلاعات از گوشی های جدید اندروید به یکی از بزرگترین معضلات نیز تبدیل شده است. در حقیقت در این مطلب به چند مرحله از آن خواهیم پرداخت.

در بسیاری از موارد افراد گوشی هایی را خریداری می کنند اما پس از مدتی با مشکل در گوشی روبه رو می شوند یا اینکه از مدل های جدیدتر گوشی خریداری می کنند و قصد فروش گوشی قدیمی خود را دارند. برخی از افراد هم به هدیه دادن این نوع از گوشی ها می پردازند ، اما پیش از این اعمال نیاز است تا گوشی مورد نظر خود را از هرگونه اطلاعاتی پاک نمایید.

پاک سازی اطلاعات از گوشی اندرویددر ابتدا نیاز است تا پیش از هر کاری به اطلاعات درونی گوشی خود بپردازید و آنها را بررسی نمایید ، در صورتی که اطلاعات شما بسیار مهم است به سی دی یا فلش انتقال دهید و برای ادامه ی پاکسازی به روش های زیر عمل کنید. بسیاری از افراد تصور می کنند که با پاک کردن و حذف اطلاعات ذخیره شده دیگر اطلاعاتی در داخل گوشی آنها وجود ندارد ، در حالی که اینگونه نیست و اطلاعات باید به روش های اصلی خود نیز پاک سازی شوند.

پاک سازی اطلاعات از گوشی اندرویددر ابتدا می توانیم از خاصیت رمزگذاری گوشی اندروید خود نیز بهره ببرید. رمزگذاری گوشی اندروید از طریق تنظیمات خا انجام می پذیرد ، شما با استفاده از این خاصیت می توانید بر روی تمامی اطلاعات خود یک امنیت بالا برقرار نمایید تا هیچ فردی به غیر از شما به این اطلاعات دسترسی نداشته باشد. برای این کار نیاز است تا به قسمت امنیت دستگاه خود بروید در این قسمت می توانید به راحتی برای  Encryption جستجوی نمایید و پس از آن به رمزگذاری بپردازید.

بیشتر بخوانید :  آموزش ضبط صدا در لپ تاپ با گوشی

در مرحله ی بعدی باید به لوازم جانبی و کارت های ذخیره سازی موجود در گوشی اندروید خود بپردازید. در این نوع گوشی ها سیم کارت و رم خارجی قابل انتقال از جمله راه هایی است که می توان به ذخیره سازی اطلاعات نیز پرداخت. این اطلاعات شامل فیلم ، عکس ، فایل های مختلف و همچنین شماره های ذخیره شده می باشد. به همین منظور پیش از فروش و دادن گوشی خود به فرد دیگر این کارت ها را خارج نمایید.

پاک سازی اطلاعات از گوشی اندرویددر هر گوشی اندروید بخشی به نام تنظیمات کارخانه وجود دارد. در حقیقت این بخش به این موضوع اشاره دارد که شما با یک حرکت تمامی تنظیمات و تغییرات را به حالت ابتدایی باز خواهید گرداند. بنابراین هرآنچه در داخل گوشی شما به حالت ذخیره وجود داشته باشد با این حرکت محو خواهد شد و گویی گوشی تازه ای را از بازار خریداری کرده اید. اما اگر شما نیاز دارید تا بک آپ از اطلاعات داخلی گوشی خود داشته باشید این کار را با فشردن گزینه ی بک اپ انجام دهید ، اما در خصوص  حذف تمامی اطلاعات بر روی ریست ضربه بزنید.

پیش از خروج از گوشی خود بهتر است تا تمامی حساب های خود را نیز مسدود نمایید. به چنین ترتیبی پس از استفاده از گوشی هیچ یک از حساب های شما در شبکه های اجتماعی فعال نبوده و هیچ نوتفیکیشنی در این خصوص برای شخص مقابل نیز قابل دسترسی نخواهد بود.