گوشی های مسافری رصد می شود!

گوشی های مسافری رصد می شود!

پیامکی تحت عنوان کلاهبرداری برای گوشی های مسافری نیز فرستاده میشود که می تواند زمینه را برای قاچاق نیز افزایش دهد . در نهایت سختی هایی را پدید آورد.

این روزها کلاهبرداری در شکل ها و شیوه های مختلفی وجود دارد و نمی توانیم به سرعت بگوییم که دسته ای از آنها چگونه و از چه طریقی وجود داشته اند و حتی نمی توانیم دقت در آنها را مثال بزنیم. برخی از گوشی ها هستند که به صورت کاملا مسافرتی در ایران وارد می شوند و در نهایت پیامکی هم برای آنها ارسال خواهد شد. در این پیامک نیاز به ارسال مبلغی خواهد بود تا در نهایت کلاهبرداری از آن صورت پذیرد. هدف از چنین پیامک هایی تنها و تنها کلاهبرداری خواهد بود.

هرچه تعداد پیام های ارسال شده بیشتر باشد دریافت مبلغ هم بر روی این گوشی های مسافری بیشتر شده و در نتیجه می توان سوء استفاده از آن را قطعی تر دانست. این اطلاعات بررسی شده از سوی سامانه ای با نام رجیستری خواهد بود. این پیامک بدین منظور ارسال می شود که فعالیت های مربوط به تلفن همراه ادامه داشته باشد و در نهایت از قطع شدن آن نیز جلوگیری شود. افراد هم برای همین اساس برای آنکه گوشی آنها فعالیت داشته باشد گول این کلاهبرداری را می خورند و مبلغ را ارسال می کند.

وقتی لینکی فرستاده می شود تا زمانی که از آن لینک اطمینان ندارید آن را باز نکنید. پس از باز کردن لینک ارسال شده برای شما عموما سامانه اینترنتی گمرک نیز فعال خواهد شد. در نهایت صفحه ای جدید باز می شود که همانند درگاه های مربوط به پرداخت می باشد و شخص کوچک ترین شکی را به آن ندارد. اما این درگاه کاملا جعلی است. تنها با دریافت اطلاعات بانکی شما سعی در دریافت اطلاعات وجود دارد.

بیشتر بخوانید :  بررسی LG G5 به قلم سایت های تکنولوژی
گوشی های مسافری رصد می شود!

اگر سؤالی در این رابطه دارید می توانید از طریق  ۰۹۶۳۶۶ این برقراری ارتباط را انجام دهید. اگر عوارضی برای گوشی مسافری وجود داشته باشد تنها از طریق سایت مربوطه یعنی https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister این کار صورت می پذیرد. بررسی ها نشان می دهند که تاکنون چنین کلاهبرداری وجود نداشته اما پس از آنکه خبری در رابطه با قاچاق تعداد زیادی از گوشی ها وجود داشته این خبرها روز به روز بیشتر و گسترده تر شدند. برای اطلاع از فعال سازی و . . . پیامکی به همه ی افراد ارسال می شود اما این پیامک قطعا پیامک موجود نخواهد بود.

نظر شما درباره  رصد گوشی های مسافری چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.