Biohybrid چیست؟

Biohybrid در حقیقت یکی از جدیدترین تحقیقاتی است که در زمینه ی رباتیک به نتیجه رسیده و می تواند بسیاری از بیماران را از دردهای بسیار زیاد ناشی از درمان ها ایمن نگاه دارد.

امروزه بیماران زیادی وجود دارند که بر اثر شرایط زندگی یا ژنتیک خانواده به انواعی از سرطان ها مبتلا می شوند. سرطان بیماری است که نمی توان با آن مقابله کرد و تنها راه درمانی برای برخی از آنها استفاده از داروهای شیمی درمانی می باشد. متأسفانه درمان های شیمی درمانی در مواردی منجربه به شدت گرفتن بیماری خواهد شد و می تواند سلول های سالم را هم تحت تأثیر خود قرار دهد و به چنین ترتیب منجربه وخیم شدن شرایط فرد شود.

Biohybrid چیست؟تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه انجام شده که می تواند بسیاری از افراد را از دردهای شیمی درمانی رها کند ، البته این تحقیقات در حال حاضر در زمینه ی حیوانی به نتیجه مطلوب رسیده و اما در رابطه با انسان ها نیز هنوز جایی برای امیدوار شدن یا ناامید شدن باقی دارد. Biohybrid نام رباتی است که می تواند در جای جای بدن ما نفوذ کند و داروی مورد نظر را تنها به سلول های تعیین شده و بیمار شده برساند. به چنین ترتیبی بسیاری از سلول های بدن ما بدون مشکل باقی خواهد ماند و آسیبی به آنها نمی رسد.

Biohybrid ربات های بسیار کوچکی هستند که در اندازه ی یک گلبول از نوع قرمز طراحی شده اند. در جریان های بسیار مهم بدن حرکت می کنند و در نتیجه در هر جایی که نیاز باشد اثر خود را باقی می گذارند ، مهم ترین این جریانات خون است که تقریبا در تمام اعضای بدن ما وجود دارد و به همین ترتیب داروی شیمی درمانی هم توسط این ربات های بسیار کوچک به جای جای بدن ما نفوذ پیدا می کند.

بیشتر بخوانید :  تغییر در عملکرد یوتیوب

Biohybrid چیست؟Biohybrid می تواند در مدت زمان بسیار کم بیماری سرطان را با تأثیری فوق العاده خوب نابود کند و بدن را از حالت ضعف و بیمار بودن نیز رها کند. در صورتی که این ربات ها در نمونه های انسانی نیز به خوبی با پاسخ مثبت مواجه شوند ، تغییری شگرف در دنیای رباتیک و پزشکی به شمار می روند که می توانند دنیای موجود را قوی تر از تصور ما تغییر دهند.

Biohybrid چیست؟شاید این سؤال در ذهن شما نقش بسته باشد که ربات های موجود به چه صورتی به سرعت حرکت می کنند و خود رادقیقا به منطقه ی مورد نظر می رسانند. این ربات ها از جلبک هایی تهیه شده اند که عمل تسهیل در حرکت را برعهده دارند و توسط نوری که از خود متساعد می کنند از طریق عکسبرداری نیز محل دقیق آنها رویت خواهد شد و به چنین ترتیبی به سوی هدف اصلی هدایت می شوند. برای از بین بردن سلول های سرطانی نیاز است تا تعداد بیشماری از این ربات ها در بدن فرد قرار داده شوند تا در سرعت زیاد و زمان کم به نتیجه مطلوب رسید.

نظر شما درباره Biohybrid چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید