Hibernate چیست و چه مزایایی دارد؟

Hibernate چیست و چه مزایایی دارد؟

یکی از جدیدترین ویژگی هایی که در منوی استارت در ویندوز ۱۰ می توانید از آن کمک بگیرید و مزایای بیشماری دارد استفاده از قابلیت Hibernate است.

برخی از افراد هستند که کارهای کامپیوتری بیشماری را انجام می دهند اما برای این که این کارهای کامپیوتری در نهایت دقت و مهارت نیز انجام شود نیاز به زمان طولانی تر خواهد بود. Hibernate یکی از ویژگی هایی است که می تواند به خوبی شما را از مشکلا در این زمینه رها کند. برای این کار می توانید از حالت خواب خارج شوید. زیرا زمانی که لپ تاپ بسته شما در حالت خواب باشد با توجه به ادامه ی فعالیت اما با صفحه خاموش باز هم کار مربوط به مصرف شارژ را انجام می دهد و در این رابطه هیچ تغییری را مشاهده نخواهید کرد.

Hibernate چیست و چه مزایایی دارد؟

روش های متنوع دیگری هم وجود دارند که می توانند به خوبی جایگزینی مناسب برای این روش باشند. بنابراین در صورتی که از روش Hibernate استفاده کنید قطعا میزان مصرف باتری در سیستم شما کمتر از گذشته خواهد بود. این شرایط می تواند در زمانی که مشکلاتی دارید از نظر اتصال به برق یا کابلی که آن را متصل کنید بسیار کمک کننده خواهد بود و به نوعی کار شما را راه می اندازد. پس به دور از اتمام شارژ باتری مربوط به لپ تاپ خود می توانید از این ویژگی در ویندوز ۱۰ کمک بگیرید.

برای این که از این ویژگی کمک بگیرید می توانید به قسمت تنظیمات مربوط به خاموش کردن لپ تاپ خود بروید. برای این کار باید بر روی علامت باتری که در منوی پایین وجود دارد بروید. گزینه ابتدایی را کلیک کنید. این روش آسان ترین روش خواهد بود. اگر علامت باتری در منوی پایین شما وجود ندارد می توانید از طریق کنترل پنل وارد عمل شوید.  بر روی Hardware and Sound کلیک نموده تا گزینه مربوط به تنظیمات خاموش کردن را ببینید.

بیشتر بخوانید :  lasso ابزار انتخاب و نحوی کار در فتوشاپ (Adobe_photoshop_2018)

 حالا می توانید در قسمت کنترل پنل که این بخش را وارد می شود و همچنین از مسیر دیگری که ذکر شده بر روی گزینه Choose what closing the lid does کلیک کنید.در صورتی که حالا باز هم گزینه مربوط به Hibernate را در سیستم خود نمی بینید یکی از روش های دیگر را می توان گزینه   Change settings that are currently unavailableدر نظر داشت. حالا قطعا این بخش را مشاهده خواهید کرد. پس بر روی آن کلیک نمایید. شما می توانید بر روی whenever you close the lid کلیک کنید تا در نهایت با رفتن به حالت خواب این مصرف باتری صورت نپذیرد و به نوعی ذخیره هم شود. حالا تغییرات را ذخیره کنید.

Hibernate چیست و چه مزایایی دارد؟

بزرگ ترین تفاوت این دو روش در مصرف نکردن باتری و خاموش شدن آن خواهد بود اما شما زمانی که صفحه لپ تاپ خود را می بندید بلافاصله نسخه ای به صورت پشتیبان از آن تهیه می شود که در حالت باز کردن دوباره می توانید آن را مشاهده کنید و برنامه ها همانند گذشته قرار دارند و شما می توانید به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهید. 

نظر شما درباره Hibernate چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.