ios10

ios10 و بررسی مزایای استفاده از این سیستم عامل متفاوت

شاید برای بسیاری از افراد این موضوع بسیار جذاب باشد که قبل از عرضه ی سیستم عامل بتوانند آن را بر روی گوشی خود داشته باشند. ios10 در حقیقت سیستم عاملی است که قبل از عرضه ی آن نسخه ی بتا و پابلیک بتا یکی از سیستم عامل هایی بودند که کارایی همین ios10 را دارند و می توانند قابلیت هایی از سیستم عامل ۱۰ به شما نشان دهند. حتی چنین نسخه هایی قابلیت نصب را هم دارند. این ویژگی هایی که امروزه در ios10 می بینید، چندین ماه قبل در پابلیک بتا به خوبی نیز شبیه سازی شده بود و کاربران می توانستند به راحتی از آن استفاده نمایند.

برای استفاده از این نسخه در حقیقت باید شما سیستم عامل را دانلود و در قسمت جنرال به setting مراجعه نموده و آنجا را ویرایش کرده و در نهایت می توانید پس از یک بار ری استارت کردن گوشی خود ، سیستم عامل ios10 را در کمترین زمان ممکن داشته باشید. در صورتی که بخواهید همین کار را برای استفاده از جدیدترین ورژن اندروید استفده کنید چند ساعتی به طول می انجامد.

نسخه ی بتا از این سیتم عامل به گونه ای بوده که در حقیقت ، بر روی گوشی شما نصب شده و سپس هر چند وقت یکبار آپدیت جدیدی از آن ارائه می شد و شما باید این به روز رسانی انجام داده تا این که به سیستم عامل اصلی در زمان رسمی خود هدایت می شدید.

سیستم عامل ios10 در حقیقت نسبت به نسخه ی قبلی خود که تنها بر روی گوشی سری s کارا بود و در دیگر گوشی ها استفاده نمی شد ، بهبود یافته است. از زمانی که می خواهید از یک گوشی اپل استفاده کنید تا زمانی که می خواهید این گوشی را بر روی زمین قرار دهید سورپرایز های شگفت انگیزی پیش روی شما قرار خواهد داشت.

بیشتر بخوانید :  با قابلیت Display Zoom در iOS آشنا شوید.

ios10

زمانی که بخواهید از یک گوشی در حالی که صفحه ی آن بر روی زمین قرار دارد استفاده نمایید ، در زمان بلند کردن صفحه ی گوشی بدون آنکه دست شما به جایی برخورد کند ، روشن خواهد شد. در زمان ورود باید انگشت خود را بر روی سنسور قرار دهید تا سیستم آنلاین شود ، سپس برای ورود باید دوباره دکمه ی هوم را فشار داده و منتظر تغییرات باشید.
یکی از مهم ترین ویژگی های دیگر این سیستم عامل ios10 زمانی است که شما هنوز وارد منو نشده اید و تنها با یک سوآیپ کردن از چپ به راست ، ویجت هایی که بر روی گوشی وجود دارد به عنوان دسترسی سریع برای شما نمایان خواهد شد. همچنین یک سری نرم افزارهای مفید و کاربردی هم در این حالت به شما معرفی خواهد شد. اگر پیامی بر روی گوشی شما ارسال شده باشد با لمس آن پیام بدون اینکه وارد سیستم مربوطه که می تواند تلگرام ، اینستاگرام و . . . باشد بروید ، جواب این پیام را با گزینه هایی که برای شما نشان داده شده است ارسال نمایید.

در صفحه ی هوم که شما خواهید دید ، نرم افزارها و سیستم کلی ، تغییرات عمده ای را بر خود ندیده است. اما در این سیستم عامل یک اکشن سنتر مشاهده خواهید کرد که هر چیزی را با حالت بزرگتر خود نشان داده است. با یک چرخش به راست شما خواهید توانست که سیستم مورد نظر همچون موزیک و . . . را به راحتی نظاره کرده و تغییراتی را در آن اعمال نمایید. حتی در همان حالتی که برای شما بزرگ شده است می توانید با لمس دوربین یا چراغ قوه به عملکرد آن حالت رفته و کار خود را همزمان با اینکه چند کار دیگر را انجام می دهید ، به پایان برسانید. یعنی دیگر نیازی نیست که شما از یک جا در آمده و به جای دیگر بروید ، در همان حالت هر کاری که بخواهید به راحتی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی سامسونگ گلکسی اس 7

در این نسخه از سیستم عامل ios10 شما می توانید به راحتی از اپلیکیشن پیش فرض استفاده کنید. مثلا برای حذف یک نرم افزار بر روی آن چند ثانیه لمس کرده و گزینه ی حذف برای شما فعال خواهد شد. اما چنین حالتی در سیستم عامل های سری های قبلی وجود نداشت.

زمانی که از انگشت خود را بالا به پایین گوشی بکشید ، کارهایی که اخیرا در حال انجام آنها بوده اید برای شما به صورت یک لیست پلکانی نمایش داده می شود که می توانید هر کدام از آنها را از حال فعالیت و باز بودن حذف نمایید. در این نسخه در حقیقت اپل قصد دارد تا استفاده های بهینه تر و قدرتمند تری از اپلیکیشن ها ، نوتیفیکیشن ها و . . . صورت گیرد.

برترین ویژگی های ios 10